Rok výroby:1971Typ motoru:1500 OHCStav km při koupi:5 kmStav km nyní:0 kmZpůsob řazení:manuálStatus vozu při koupi:novýJak dlouho auto používáte?2 rokyPrůměrná spotřeba:8,5 l/100 kmVloženo:18. 5. 2006
Předchozí auto: Wart.,Trab. DaciaŠkoda Fiat Renault,Opel a j.
Koupili byste další auto tohoto výrobce?ne
Závady a opravy na autě
Mělo, dost. Vše ale z nedbalé výroby. Nové nešlo zamykat, po vymezení vůle zámku bez problémů. Geometrie přední nápravy. Klepání motoru. Úniky oleje z motoru a převodovky nebyly ojedinělé. Citlivé a špatně řešené napínání rozvodového řetězu šroubem s titěrnou tvarovanou podložkou.
Hodnocení a zkušenosti s autem
Motor: Výkonný, 75 koní. Na úzký vůz ( 1500 mm ) s měkkým pérováním a tuhou zadní nápravou s podélnými listovými pery až příliš výkonný. Rychlost 140 km/h byla již sebevražedná. Vůz vyloženě poskakoval i na naší jedinné širší čtyřproudé silnici od Prahy na západ.
Spotřeba: Při rozumné jízdě 8 - 9 litrů/100 km.
Převodovka: Řazení bez závad.
Karoserie: Málo prostorná, úzká. Byl však dobrý přístup k sedadlům. Sedadla měkká, pohodlná.
Podvozek: Poplatný jednoduché výrobě. Zastaralý s podélnými listovými pery a tuhou nápravou vzadu, dvojité příčné závěsy vpředu. Vzhledem k nepřesné výrobě karoserií obtížně upravitelná geometrie.
Vůz byl otce, najel jsem s ním dobře 10 000 km. Po 2 letech šel z domu. Bytelný, na údržbu však náročný vůz.
Najlepšie nejakú novú rozprávku, ako sú dnešné autá zléééé, ale tie staré boli súúúper a vôbec sa nekazili, nehrdzaveli, najazdili mil. km a najlepšie boli bez výbavy a neuveriteľne bezpečné...:)
Rozprávku o pozinkovanej S 100 sme už počuli. Dík.
RE: Zase si z vás dělá pr.del a vy mu to žerete :-)))
Ano Pane učiteli češtiny.
04.08.2013 | 18:02:26 | Anonym II
| 90.178.147.*Reagovat
Tu bespečnost byť to auto má menší hmotnost nelze popřít.
04.08.2013 | 17:33:48 | Anonym II
| 90.178.147.*Reagovat
Tohle auto je poczivé železo,tak začni počítat
04.08.2013 | 12:46:13 | Anonym II
| 90.178.147.*Reagovat
RE:
Nissan Patrol GR má pohotovostnú váhu 2300 kg a to sa dá povedať že je to kus auta,má rebrinový rám,dve prevodovky,dve tuhé nápravy(diferáky)Tak si skús vedľa toho moskviča predstaviť toto auto a pochopíš že 2500 kg to nemôže mať ani náhodou.
Tohle auto díky poctivé karoserii má bespečnost nad dnešními auty ale chybí pytle mít je tak nemá konkurenci.Pojedeš stodvacet a napálíš to do sloupu vylezeš a budeš se smát vždyť to auto má 2500 kg tak začni počítat.Poslední nejbespečnější auta jsou Fiat 125,ˇSkoda 120,Tatra 613 etc.
04.08.2013 | 05:21:25 | Anoym II
| 90.178.147.*Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
A to si kde zobral že to auto vážilo 2500 kg?Skús trocha pohľadať a dozvieš sa ža auto malo 1080 kg,2500 mohlo mať tak s plnou záťažou a ešte aj z vozíkom,myslím že si si splietol maximálnu prípustnú hmotnosť a prevádzkovú hmotnosť.
A kde mají mít auta motor, aby měly deformační zónu? Vzadu? Nebo za předními sedadly? Hmmmm... pravda pravda, etalonem bezpečnosti je škoda 120, kde deformační zónu tvoří kufr plnej vzduchu, možná i stlačenýho rychlou jízdou. Kam se hrabe volvo nebo mercedes, s jeho trapným motorem vpředu - žádná bezpečnostní deformační zóna. Hned máš motor na klíně, že jo Vašku?
Právě pevné plechy dělají Moskviče klenotem,ano už jsem si zjistil hmotnost auta a přetáhl jsem to a v tom má to auto výhodu.Myslím menší hmotnost ok dnes by dosáhnul max na čtyři hvězdy v euro ncap.
05.08.2013 | 18:08:45 | Anonam II
| 90.178.147.*Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Řekl bych že spíše pěti!Přece jen ten Sovětský plech je přece jen legenda! nemyslíš? Navíc jsi zapomněl na 6 airbagů..což jen tak žádnou hvězdu neubere naopak přidá. Tím pádem si tento vůz zaslouží plný počet hvězd v E.NCAP.
Pevné plechy? Kluci, nepleťte si pojmy. Ruská ocel používaná v automobilovém průmyslu, nebyla skoro ani ocel. Tento kov byl tak nekvalitní, že to museli dohánět jeho kvantitou. Volně řečeno, byla to tak špatná ocel, že musela být tlustá, aby dosahovala pevnosti. Něco jako pevnostní ocel a vysokotažný plech byl v tomto případě neznámý pojem. Vše ocelové bylo v rusku tlusté, masivní a těžké právě proto, že šlo o nekvalitní ocel a museli to dohánět jeho sílou (tloušťkou). Čelně bych se s ním potkat nechtěl.
Ale houbelec. 50% je problém elektroniky v autě. Do 90.let se auta ukostřovaly kdekoliv na karoserii. Ten mínus a unikající proudy dělaly neplechu na plechu. :D Všechny auta byly silně pozinkované a naddimenzované, nejen ty ruské, ale i evropské a americké. To jen blbí češi nepochopili vo co gou a tak Škoda 120 a Škoda Favorit či Felicia byly takové jaké byly a elektronika moto v česku? Vídíme tady? Lidi slaboproud znáte, ale dostat to do auta ani náhodou že. vedlejší vlivy vám nic neříkají? Ti lidi nebyli na svým místě v továrně, samí kozlové, které předčili obyčejní garážníci s ukončenou základkou a dobře seřízené auto pracovalo líp než výrobní a to od počátku 80.let do prostředka 90.let až pak se Škodovka zaprodala němcům. Joo komunisti a dosazování straníků do vysokých odborných pozic a tady to máte. Nedivme se!
V otázce elektroinstalace a ukostření se svlastiku nepouštěj raději do žádných větších akcí. :-))) To není tvá parketa (ostatně co je :-D). Je totiž úplně jedno, kde je auto ukostřené, důležitá je pouze kvalita spoje (bez koroze, čistý plech) a dostatečný průřez zemnícího vodiče. A ještě by mne zajímalo, kamže to unikají proudy dělající neplechu na plechu? Větší blbost jsem už dlouho neslyšel.
ŠPATNĚ! A Ty vůbec nechápeš co je na autě kostra (mínus pol) , a ten pojem zemnícího vodiče, co bys chtěl zemnit v autě muhahaha. :D Tedy a tohle že není perla? :D Popíráš elektrolýzu jako jev hmm dobrý. Kam že to unikají proudy? To je tak hloupá otázka jako odůvodnění že žádná koroze nemůže být, díky kvalitě spoje. Kvalitní spoj muhaha ani nechápeš, že čím kvalitnější spoj na kastli, tím dochází k větší korozi...
Měl jsem žigulika, odhaduju na plandající pásek z kufru k zachycení rezervního kola, který nebyl pak uchycen, nebo tam vůbec rezervní kolo nebylo. Ale vím co myslíš, taky si na to vzpomínám, no nejsem si jist co by to mohlo být...U mě to tedy ale nebylo. :D
Vidíš ten rok? 1971, tak povídej víc, co já vím auta, tak ty byly pozink a když né byly naddimenzované až hrůza a představ si, že i všechny české auta byly v té době pozink... a joo, že by ten nejvíc uznávaný Ford byl vyjímka??? Tak sorry vykládej jaké jsou to vyjímky, tedy pokud se dají počítat jako auta...
Když už po mě opakuješ větu tak ji napiš alespoň celou ty doktore. Kvůli takovým kritikům jako jsi ty to mám vysvětlovat celé, už tak to je zkrácené. A zas tu natahovat nějakou dlouhou slohovou práci, ale tentokrát kvůli tobě takže si bouchni do čela, žes to zavinil Ty. Karoserie bývaly naddimenzované a pozinkované - To znamená … Že nosná konstrukce byla klasicky naddimenzovaná a výměnné díly zbytku karoserie(což se ke karoserii taky počítá pro Tebe zopakuju) byly pozinkované přesněji šopované zinkem. A jednalo se o blatníky, prahy, dveře, kapoty, někdy i kufr auta podle polohy motoru a někdy i střechy a další karosářské díly. A to mluvím i o tý Škodě 100 a 110L, měli jsme ji a vím to, blatníky prahy, kapota atd. O celých konstrukcích více nevím přesnějších modelů, vím že je měly všeobecně AUDI a Peugeot Citroen. Na trhu se neměly nikde objevovat náhradní díly, který nebyly pozinkované, ale ….černý trh Samozřejmě asi to víte to s Polskem a super kvalitní druhovýrobou(no spíše neopracovaný nedokončený polotovar) souvisí i východoevropská výroba automobilů ve spolupráci s Itálií. Čili nepozink auta si dovolila následně komunistická strana a geniální tah se šetřením, ale to jsme už v 80.letech a konče 90.let.(Když to dokáží japončíci a ti maj auta ještě z tenčích plechů a jakto že jim to nekoroduje, proč by to nedokázali komouši si řekli asi…) A to si teprve představte tu kvalitu korejského plechu (povím vám to, po nějakém čase je to rukou sundávatelný papundekl). Joo zlatý Fačko(tloušťka plechu), ale ta oblast elektrotechniky v autech celkem pokročila, takže počáteční koroze nastupuje tak po 7letech a s tím právě počítaj, výdrž auta u ojetiny opět jsme u toho opotřebení vozů, prostě zapomeňte na staré auta, JE TO JINÉ NEŽ KDYSI!
Od kdy byl Favorit kvůli tloušťce plechu zlatý auto?:) vždyť ten byl v porovnání s konkurencí taky jak z papundeklu. Jinak k té korozi záleží hodně jak a kde se s tím autem jezdí!protože každé auto je na tom úplně jinak. Jedno auto mám starý 8 let druhý 13 let a ani na jednom nemám kromě podvozku sebemenší náznak koroze.Ale musím uznat že jsem viděl už pár stejných aut co tu korozi měla tak netuším co s tím lidi dělají:D a zajímavé že jen vždy u takového co je při stáří i 10 let na odpis.(omlácené a rozbité)Jinak netuším jak to je z dnešními novými auty:/ protože ta se těch 7 let ještě ani nedožila:D tak se uvidí časem.
Asi by to chtělo znova pročíst a pochopit. Takové Suzuki, Kia a další značy v té době mnohem tenčí plech a koroze menší. Fiat a Itálii nepočítám, Ti měli s elektrikou šílenější závady. Už tu debatujem dlouho kvůli tomu, že korozi ovlivňuje zapojení elektroniky v autě. Takový Fačko mělo všude mínus jako kostru auta. Přiveden jeden drát a druhý byl zapojen do karoserie místo mínusu rovnou z baterky, nebo sis všiml, že Ti všechno jde z baterky u Fačka? Každý auto si to řeší po svým. Dokonce i blbý reprák se dal zapnout tak, žes přiložil drát na kastli dveří a už to jelo(nezáleží na kvalitě, ale na tom, že to tak funguje). Stačilo stáří izolace jakéhokoliv spotřebiče a už to bylo. Dále češi jsou takoví borci, že jak se vypálí pojistka nasadí tam silnější a vesele jezdí s tím, že proud jim teče ze spotřebiče částečně do kastle protože probíjí, jak jsme se někde dohadovali, pojistka chrání proti zkratu, nikoliv proti přetížení. Takže s určitostí můžu říct, pro běžného laika, že nejvíc koroduje auto, které žere autbaterku, když vydrží v autě baterka dejme tomu 5 let. Máš klid, když méně, máš fakticky problém!
Jen pro tvou informaci, stovárna hnila už na dvoře v Mladé Boleslavi, neřkuli po pár letech...... oni už snad i ten surový plech, kteý stříkali měli rezatý....
Kdybys ve fyzice na základce nemaloval na lavice kosočtverce, tak bys vědel, že karoserie tvoří druhý vodič elektroinstalace, aby spotřebiče mohli fungovat. Nebo bys chtěl ke každému zařízení natahovat extra další drát od mínus pólu akumulátoru? Blahoslaveni chudí duchem. Staré "škůdky" nikdy zinek neviděly. Karoserie a plechy byly ošetřeny fosfátováním, pak se máčely v základní barvě a pak se zespoda stříkaly gumoasfaltem a později plastizolem. Navrch vypalovací barva. Toť vše. Zinek nikdy neviděly. Kam Ty na ty báchorky chodíš? O pojistkách už nemá cenu se ani bavit. Jo a připoj si na kostru druhý drát od repráku u můstkového zesilovače a v 90-ti procentech máš po koncáku. V minulosti to u starých rádií fungovalo, ale právě proto, že kostra tvoří druhý vodič.
Můstkové zapojení dnešních autorádií je už běžné,ale nevím proč by ti měl schořet koncový stupeň při připojení na kostru auta.Dle mě bude akorát poloviční napětí tuďíš čtvrtinový výkon.Promiň za hrubky.
06.08.2013 | 17:32:51 | Anonym II
| 90.178.147.*Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Myslím plus nebo mínus přes reproduktor Pane.Oba výstupy jsou živé tzv. pod napětím.Střídavé napětí,spoustu lidí si myslí že se jedná o stejnosměrné napětí rychle pulzující co ty na to Kolemdoucí?
06.08.2013 | 17:39:08 | Anonym II
| 90.178.147.*Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Jinak souhlasím s Kolemdoucím že kostra auta je svím spůsobem vždy mínus,je nesmyslné tahat mínus samostatně i když to někdo dělá u zesilovačů do auta.
06.08.2013 | 17:43:24 | A II
| 90.178.147.*Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Tak pro všechny inženýry obecně: El. soustaa motorových vozidel je VŽDY stejnosměrná, minus je zpravidla veden kostrou vozu (možná až na vyjímky u hodně luxusních strojů), proto občas vidíte u vozu před sebou, že mu například při vyhozeném blinkru tak něja bliká i koncové světlo - je to špatné ukostření. Také autorádio je napájeno stejnosměrně (samotný přijímač) z něj jde do reproduktorů modulovaný signál (nikoliv napětí elektrosoustavy vozu), který poté prostřednictvím reproduktoru vytváří zvuk (nicméně k reproduktoru musí vést dva vodiče), ukostřovat reproduktor je asi stejná hovadina, jako pouštět do antény u televize 220V ze sítě !!
Tak pro Tvou informaci jak je to. Vyjma motoru, který je skutečně veden jako kostra=mínus a tedy zapalování, žhavení, pak výkonové spotřebiče, ty jsou vedeny jen jedním kablíkem a mínus je motor. Ale ostatní zařízení jsou vedené hezky přes mínus, bohužel společný mínus, ale na každý okruh dejme tomu každé pojistky zcela zvlášť. Dále rádio a další citlivé zařízení na kolísající napětí, či elektromagnetickou frekvenci jsou samozřejmě zapojeny na mínus přímo od baterky a úplně samostatně! Auta mají světla přes ovládání relátek (někdy i s plošným spojem, které ten proud už samozřejmě zpátky nepropouští) tím snadno zjistíš vadnou žárovku(ostatní blikají rychleji což s tímhle přišli už hodně dávno) o tom, že to bliká různě, to znamená, že to někdo nabastlil(většinou se to stává u přípojného vozíku). Takže kostra auta, je zpravidla teď NEPOUŽÍVANÁ a koroze je minimální protože kde nevede proud, tam taky aktivní koroze nepracuje a vyskytuje se pouze ta povrchová( laicky nedělá to díry skrz ale jen takové jemné nánosy ze vzduchu asi jako prach a špína). ALE ten největší rozdíl od kdysi a teď je, že mínus kabel od baterky má přímou cestu a je blíže a s daleko větším průřezem od společné rozvodky mínusů než samotné ukostření mínusu. Jak jsem psal níže, čím horší propoj mezi kostrou a mínusem, tím lépe a cesta proudu nemá jinou možnost, než hezky cestovat směr na mínus pól. Zatímco v 80.letech jim to nedošlo a přebytečný proud měl mnohem krásnější cestu přes obrovsky vodivou karoserii kostry auta až k baterce. Z auta se stal pak jeden obrovský elektrolyzér.
Pro Tebe to budu opakovat podruhé. Vyměnitelné díly jako jsou blatníky a prahy měly Škodovky pozinkované a to 100%. O ostatních dílech můžem polemizovat jestli to dostali jako výměnný čili bonus, nebo jestli dostali pozink originál a to je např. kapota, přední maska atd. Jen Ty pořád mluvíš o jednom a to samým... A pokud nevíš jak fungují novější modely tak si pročti nějakou elektroinstalaci novějšího modelu auta. ŘÍKÁM UŽ PODRUHÝ, že to co píšu skončilo v 90.letech na českých autech. Teď už auta prošli velkou obměnou! A proto ta koroze je mnohem méně účinná i na auta, které mají mnohem tenčí a méně kvalitní plech než kdysi!
Škoda neměla se zinkem do roku 1996 nic společného!! Při výrobě takové Škody 120.se používal fosfát a alkalická lázeň! jako tehdejší účinná ochrana proti korozi.A při výrobě prošlo touto lázní už celé auto i s blatníky a kapotou!hned na to došla základovka a pak konečný lak.
Já se tu sakra nebavím o post komunistické Škodě 120, ani o Škodě Favoritu, kritizoval jsem to právě a zřejmě jsem to jen psal do vzduchu, ale o Škodě 1000MB a 100 a 110l a ty zinek měly. Kupodivu to nečteš no jasně a já se tomu divím? Kolikrát mám opakovat, když se říkalo o autě, že je pozink, tak to obvykle nebyl celopozink, ale pouze výměnné karosářské díly auta ano to je teda objev století že se divím, že si to fakt myslíte, že když se řekne pozink auto, tak samozřejmě celý komplet. Proč to nečteš tam kde jsem to psal, kolikrát to mám opakovat? Proč pod mojí diskuzí odpovídáš, když to ani sakra nečteš? napiš si tedy nový vlastní příspěvek, na který můžu odpovídat? Tohle už bych opakoval potřetí už. :( Diskutovali jsme tu o roku 1971 a co tehdy Škoda asi tak vyráběla. Naddimenzované(nosná konstrukce) a pozinkované(výměnné díly) auta jako každé jiné krom bakelitových a představ si, že i tenhle moskvič byl pozink...
Chlapče, běž se léčit, škodovka až do novodobé Octavie nedělala v pozinku nic, ani blatníky na Š1000-1100, či Š100-110. Blatníky si dávali borci zinkovat do fabrik na vlastní triko, za flašku rumu a zinkovalo se to v lázni, čímž se díly skoro vždy deformovaly teplem. Pozink blatník vždy olezl, protože v tehdejší ČSSR nebyla k dispozici ta správná barva na zinkované díly. Sám jsem kdysi vlastnil jak embéčko, tak stovečku a o pozinku na originál blatnících, či jinde nebylo ani vidu. Běž krmit těmi bláboly někoho jiného.
To já si taky myslím ovšem nebudu se hádat protože to nevím na 100% ale něco mě říká že to tak prostě je!Protože jsem ještě nikdy neslyšel ani se nelze nikde dočíst že by tyto vozy měli co dělat s ochranou proti korozi za pomocí zinku.
Ty kráso, pozink vždy olezl, ano časem. Hurá kolumbus objevil ameriku, takhle totiž poznáš pozink díl, barva se po čase odlupuje beru tak 10 a více let. To je totiž vlastnost zinku, že na to blbě lakuješ barvu a ta nedrží a pokud nevíš jak a natíráš si to podomácku nebo od garážníků, tak ji blbě nalakuješ když měníš i ten klasicky originální díl kolumbe. A další vlastnost zinku Ti napovím a to je vodivost, ano horší vodivost než klasický plech, ohebnost představ si, že není jako obyč.plech, ale drží tvar a nebo se může se vrátit zpět do polohy a taky to ta barva nesnese. Takže si nevymýšlej Ty, říkám že 100 i 110 jsme měli v rodině a ta blatníky pozink měly a taky prahy tak jako skoro všechny auta v té době, to byl standart. Kolikrát to mám opakovat? Ale Ty ses asi se zinkem setkal z doslechu asi jen u té Škůdky. Šmankote...
Víš co to je fosfátování? To je strojní úprava povrchu odmaštění pro lepší přilnavost laku pro nástřik! To o čem tu píšem je ale úplně zcesty! Ale hlavně že tu oplýváš pojmy s průjmy o kterých nemáš vůbec páru! Tohle je nad moje síly vysvětlovat achjo. Naprosto zbytečná debata, když se to dělá skoro všude, končím...Dostáváme se tu úplně někde mimo téma rozdělení plechů pozink nepozink! Fosfátováním zprácováváš obojí ty blbe!
"Fosfátování je metoda úpravy povrchů oceli, při které se na povrchu výrobku tvoří nerozpustná fosfátová vrstva. Vzniklá krystalická vrstva je elektricky nevodivá a nerozpustná ve vodě ani v organických rozpouštědlech. Se základním kovem má velice dobrou soudržnost. Bez dalších úprav se hodí jako konverzní povrch pro lakování.Fosfátování ochrání proti korozi, pokud se výrobky dodatečně ošetří olejem, voskem nebo jiným způsobem, či usnadní tváření dílů za studena."
Vašku, ty jsi fakticky nepřemýšlející...(slovo si doplň na urážky jsi odborník). Ty něco opíšeš z google a pak to nemá ani hlavu ani patu. Kdybys aspoň používal mozek. Jak můžeš nanášet na auto karoserie elektricky nevodivou vrstvu v 80. a 90. letech. Karoserie auta byla používána jako kostra tedy mínus a nahoře jsme se o tom bavili a ještě tu děláš z nás inženýry a einsteiny. Vy si s kolemdoucím můžete podat ruce, a nejhorší je, že ta Tvoje blbost je donebevolající a vůbec Ti to nedochází, dokud Tě na to někdo neupozorní... Já jsem se do ničeho nepouštěl a napsal prostě metoda strojní úpravy před lakováním. Doufám, že cizí průjmy a pojmy si příště ponecháš pro sebe, protože o různých metodách fosfátování ví jen odborníci, jak vidím, ty to určitě nejsi... :(
Googlit bys měl hlavně ty, ALE HLAVNĚ POŘÁDNĚ ČÍST! Fosfátování není žádná strojní úprava, ale chemický proces, kterému předchází odmaštění omytím louhem. Vrstvička fosforečnanů je nevodivá, ale to přeci vůbec neznamená, že by potom karoserie stratila vodivost. Po nalakování se začali montovat do karoserie jendotlivé funkční celky a v místech ukostření se ošetřené plochy čistí až na samý kov, aby došlo ke galvanickému spojení vodiče a karoserie, jestli vůbec víš, co to je hňupe.
Tak chemický proces hmm, to znamená vrstvička malinkaťounká, a v místech ukostření dělníci sundali rukavice a oškrábali to kolem dokola nehtem. :D Už jsi viděl aby jen Ty spoje byly vodivé na tý kastli? Celá karoserie byla vodivá! Jen se Ti směji, jak Tě Ti komanči oblbli. A nezapomeň je znova zvolit a připomínat tady úplný zbytečnosti s fosfátováním. Já hňup doufal, že Fosfátování má aspoň něco v sobě. Ale ona to je jen taková mýdlová bublinka(myšleno i tou stejnou tloušťkou vstvy na plechu). :D Zeptej se kdejakého garážníka, jak navařoval na auto jednotlivé díly, prahy, jak zadělával díry. Jak se asi navařuje elektrikou, COčkem hm? A to mohl být klidně mínus kabel metr daleko a mohlo se zběsile svařovat. To se mi na Škodovkách líbilo, absolutně vodivé auto, jako žádné jiné. S kdečím(jinou značkou) byly problémy, ale u Škodovky jak 120l tak i Fačko, ta se svařovala sama. :D A ty 120cky to byla fest řada na opravy na objednávku. A ten pokus s tím reprákem jsi taky nezkoušel co? A co ukostřování jen tak ke kastli hmm bez urážky, ale věřím že tak po 3 letech se ta nano vrstvička pod tím lakem sama od sebe vypařila. :D Jen si nadávej. Od takových mě urážky nebolí. Neměnný názor, naprosto zbytečná diskuze na téma fosfátování. :D
To mu prostě nevysvětlíš......:-) Všechno ví, všechno zná, od všeho má klíče, všde byl - dvakrát, a kde ne, tam se chystá. Už nějakou dobu přemýšlím, coje to za indviduum, páč takhle blbej normálně nikdo být nemůže, závěry jsou dva , jen si neumím vybrat, buď je placen redakcí, aby bylo také trochu srandy a zábava nevázla a nebo Bohnice.
Néé to jde vidět jak moc jsi zaslepený a zaujatý proti mě. Já se tu celou dobu bavím o tom, že auta jsou pozinkovaná a ty prostě mi odporuješ, že v žádném případě žádná Škodovka se Zinkem nic neměla. Fajn vzal jsem na vědomí. Dokonce jsi tu přišel s novým pojmem, který potvrzuje moje dohady. Né ty jsi prostě proti mě ať řeknu co chci. Víš co to je to fosfátování v automobilovém průmyslu? Teď jsem si to přečetl v google, jak mi zde radíte. Vždyť je to zinkování auta. Druhy fosfátováni přesněji - Zinkové fosfátování (v lázni ZnPh) Šmarja, vždyť ty píšeš i to co mě potvrzuje proti svému přesvědčení. Na jaké straně tedy jsi??? Ano už to vím jsi proti mě ať řeknu cokoliv. :D
Tak teď se podrž. :D Blatníky byly pozinkované nebo jinak chráněné vždycky už od dob, kdy přestaly být na autech blatníky chromované. VŽDYCKY měly antikorozní ochranu lepší od ostatní části karoserie. Ať už náhrada bakelitu, nebo lepší povlak a to se dělalo nejen u aut ale i u motorek, Nejprve byly blatníky plně chromované, potom jen okraje, ale jakmile vymizel CHROM, přišel ZINEK. Ohledně blatníků všeobecně to bylo takové nepsané pravidlo. Takže chrom, zinek, plast atd. Největší zátěž na autě v korozi je na předních blatnících, bohužel přední podběhy byly stále plechové A KOROZE měla volnou cestu ... Tak a teď Škoda 120 díky fosfátování se dostala do popředí jako první celopozink auto v ČR. :D Viz video a ta lázeň, která přesně vypadá jako zinkové fosfátování celé karoserie. Rozpuštěný zinkový prášek. :D OVŠEM to byla taková vrstvička, která se dala sloupnout nehtem. :D Takže elektrolýza ji hned dala co proto, ale to nevadí, znamenalo to prodloužení životnosti karoserie alespoň o ty 3 roky navíc. :D
Fosfát jako samotný s tím nemá nic společného, to je totiž ta fáze upravena z jiného slova a to sloučenina fosforečnanu, ale fosforečnan jaký, to tady nikoho z vás kromě mě největšího borce nenapadlo, který přišel na to, že je to fosforečnan Zinečnatý. :D Doufám, že z toho dostaneš pořádnou honičku... :D
Trošku se mě zdá že jsi se do toho zase zamotal:)A pleteš si FOSFÁTOVÁNÍ s fosfátem zinku..:DDD
FOSFÁTOVÁNÍ:Fosfátování je chemická metoda úpravy povrchů oceli, při které se na základním materiálu tvoří nesnadno rozpustné kovové fosfátové vrstvy. Vytvořené vrstvy jsou porézní, nasákavé a hodí se bez další úpravy jako konverzní povrch pro následné práškové lakování. Jsou mimo to vhodné jako dočasná ochrana proti korozi, pokud jsou dodatečně ošetřeny olejem, voskem nebo pasivací.
FOSFÁT ZINKU:Je prvek získání z oxidu zinečnatého a kyseliny! běžně nazývám jako fosfát zinku. Ovšem tyto dvě věci jsou zcela odlišné..protože fosfát zinku je dá se říct chemický prvek a fosfátování je název pro úpravu povrchu oceli při které se na základním materiálu tvoří nesnadno rozpustné kovové fosfátové vrstvy!! nikoliv vrstvy nějakého zinku!!! tak už to raději nezkoumej než se z toho zcela zblázníš!:D
Ale tady nesedí jedna věc. Nemáš sebemenší páru, který z těchto dvou procesů se používá na automobil. Za druhé, Fosfát, zcela nevodivý prvek. Narozdíl od Zinku který vodivý je, je sice hůř vodivý, ale pořád vodí. už proto Fosfát na auto nepatří! A o Fosfátu a autě ve spojenectví jsem v životě nikdy NESLYŠEL! A nyní pro Tebe povím co se teď používá tedy ve 21.století a to od toho minula nebude vůbec ale vůbec rozdílné. Cituji: Fosfátování se provádí ponorem celé karoserie do lázně, kde je její povrch ošetřen chemicky vyloučenou 5mikro vrstvou krystalického zinkofosfátu.
Bože bože... A kdo říká že se dává nějaký fosfát na auto?? Asi si pořád pleteš fosfát jako chemický prvek! a fosfátování jako chemické obrábění. Ano vím takový Superb má na sobě toho zinkofosfátu 5MM ale to je auto z 21.století! a navíc Superb je kompletně pozinkovaný. Ale bavíme se o škodě 100! ze 70.let! Která jak všichni víme nebyla na 100% celá pozinkovaná.A i u dobového videa tvrdí že karoserie projde fosfátováním a to chemickou úpravou oceli.( a ta tvoří nesnadno rozpustné kovové fosfátové vrstvy)! ale nikdo nemluví o nějakém zinkofosfátu.Protože karoserie se ponoří do fosfatiza7ní láznE která obsahuje bud ten tvůj zinkofosfát! nebo kyselinu fosforitou! ale v čem tenkrát ty auta máčeli se můžeme jen dále dohadovat:D
Jeeee, tobě to fakt ještě nedošlo ani po těchto důkazech? Kyselina fosforitá se dělá z čeho asi, no z fosforu. Jeeeeee to by Ti ekologové dali, víš kolik se toho spotřebuje v motoprůmyslu? Víš kolik se vyrobí takových aut ročně všeobecně? A dovedeš si představit, kdybys ten prvek získávál, asi bys zapříčinil vyhynutí země. :D Ale Zinku toho je mraky, miliony, miliardy,...a výroba snadná. Pro průmysl, pro jedince je to horší, kup si to a zinkuj si doma a to bys vyděl ten hluboký rozpočet... Opravdu přemýšlej. :D Jé díky hoši, kolik se tu vás nachytalo. 4? 5? :D Mě omlouvá, že jsem ten pojem tak důkladně neznal, to vy jste se s Tím tady oháněli. :D TO JE POCIT....Jako když Jeníček veme ježibabě její vlastní lopatu a rovnou ji hodí s tou její lopatou do pece tak jako vás...:D A teď mi ještě potvrdíte, že ten způsob se používal i na Škodu 100 a 110, néé a co takhle na starší modely mě napadá hmm? :D To né, tak to si už fakt nezasloužím díky hoši díky. :D Ano to je ono průkopnické zinkování prvních fází dnešního pozinku dejme tomu z 60.70.let 20.století...
Abych pravdu řekl už tě nějak nechápu!..:D takže od zinkování blatníku u Škody 100 jsme se dostali k tomu že taková Škoda 120 měla vlastně díky fosfátové lázni celopozink?? to snad ne?
Představa v tý době žít, co by se tak člověku líbilo, auto co je šopované zinkem(fakt poctivé zinkování), nebo fosfátované tedy nějaká náhražka(takže raději tajuplnou super techniku se super neznámým materiálem)? Jasně, jak jinak bo to fosfátování je chuďounká vrstvička(zinku v mikro nic milimertrech), teď tomu dávají milimetry, ale je to stejně ochuzení pravého zinku. Se mrkni do muzea co tehdy jezdilo před komančema, plech tloušťka tak na 3 auta, chrom a následně zinek viditelný a rozpoznatelný okem. S tím fosfátováním jsi přišel první Ty, tak se ptej sám sebe. :D Já jsem psal pouze o blatnících na Škodě 110l. :D To slovo slyším prvně až tady a vůbec jsem se o tom neučil a teď když to všude čtu, tak fosfátování znamená, že když Tím projde auto, tak je to jasný celopozink a myslíš si, že před 50lety používali jinou lázeň než ze Zinku? :D Ne určitě ne, bylo nutné sehnat něco levnějšího než pochromování, a jen Zinek odpovídá nižší ceně, výrobním a zároveň ekologickým nákladům zdroj je zaručeně stejný, a přidej k tomu i vylepšenou německou elektriku, design, kde nezatýká za dveře, pod blatníky a světla a máš z toho auto, co nekoroduje. :D Mimochodem, snažíš se udat datum vzniku pozinku, ale děláš to marně, to není jako Bible a bůh stvořil čili dal do vínku Škodě Zinek 1.1.1996 nebo jak. Prostě to předcházelo nějakému vývoji, evoluce, a následně pokračuje vylepšování, spíše přizpůsobování, třeba další příjde na řadu plast a taky hliník Mercedes a BMW už si s tím dávno hrajou. )
Chlape bídná ,tobě už nikdo nepomůže,dopiš své nesmysly ve zkrácené verzi a pomalu se vytrať. Na těchto stránkách jsi opravdu jen pro pobavení.I to časem omrzí a pak to obtěžuje.Ani se nedivím že jsi to ještě nepochopil,jsi ukostřen někde jinde.
Nechtěl jsem se k tomu už vracet! ale pokud bereš že Škoda 120 je teoreticky celá pozinkovaná tak už není o čem debatovat:) Asi si pleteš aktivní zinkování s něčím co ve výsledku nelze ani nazvat oficiálně zinkování. Vidím že na realitu a zkušenosti lidí nějak nedáš a raději bádáš pravdu v tom co se kde píše! přitom se stačí občas jen zeptat někoho kdo s tím má zkušenost. Zbytečně za vším hledáš nějakou druhou pravdu a domýšlíš si jak to mohlo a nemohlo být.Myslím že by jsi se měl zabývat konspirační teorií:D.Osobně raději budu věřit 15 lidem :D co ty auta měli nebo mají než jednomu co o tom může jen bádat ale na 100% to nemá potvrzené:)Nic proti:) ale mít tvoje myšlení o všem tak bádat tak mě asi praskne hlava! Jinak přeji pěkný zbytek dne i za kolegy kteří se nad tím zinkováním Škodovek celkem pobavili:)
Tak s Tebou se dá kecat aspoň tak fajn, řeknu Ti přelom, kvůli tobě jsem to našel. Ostatní jsou burani a nechápou nic... Vše začlo v roce 1965. Což znamená, skončilo šopovaní a začlo fosfátování. A taky Ti povím jedno přísloví není pozink jako pozink. :D A ten tzv. pozink, který se dělal i na tý 120l byl na takové úrovni, že jak se říká zmizel hned co ho tam dali a mohl se časem spojit s tím lakem. :D Fosfátování jak ho známe na Škodovce v Kvasinách začli provádět už od roku 1965, ale teď nanášejí širší vrstvy přidávají speciální fáze navíc vylepšují atd. atd o tom se trošku pročtu. Prostě průlom začal v tom roce. Je to vaše zásluha, že jste na to sami přišli. Jen jste vůbec neměli sebemenší páru o co go. :D Já jsem věděl, že to auto musí mít ochranu. Není možné, natíral z vás někdo aspoň ten plot, víte jak rychle reznou plechové díly, které jsou tvarované a vystavené dešti? Elektrika působí z 50%(myšleno zdvojnásobuje sílu účinků), ale hlavní zásluhu má přeci samotný vzduch. :D Zinek nás provází už od středověku, čemu se teda divíte, vadí vám, že ten Zinek tam je nebo není? nebo že tam nemáte plast, nebo chrom fakt to nechápu co vás žere. :D
Nebo víš co, najdi si to a pohoda, hledání Ti jde, akurát si to dát do kupy. Žádná konspirační teorie, je to pouze praxe a dedukce. Di se projet ven, veškeré plechové díly vystavené venkovním vlivům jsou pozinkované, značky, svodidla, bilboardy, no prostě mraky, případně se barví zinkovou barvou. Veškeré železné prvky, které rychle korodují, vystavené elektrice jsou také pozinkované. Stavebnictví, kam se podíváš je pozink, ano Vašku, už mám i mozek pozinkovaný, stejně jak okapy, Okenní parapety, atd. Všude je Zinek. Ale hlavně, že Ty Škůdky mají Fosfát(třeba v průmyslu užíván jako čistící prostředek) fosforečnan(fosfor užíván jako chemická zbraň) nebo jiné prvky, které vás asi tak napadnou ještě a hlavně, aby to nebylo něco vesmírného třeba z meteoritu... :D
Takže když to shrneme tak toho zinku je tam asi tolik že se nehodí o tom vůbec zmiňovat:)(Jakoby tam ani nebyl) Tím pádem se to dá brát jakoby tam vůbec nebyl! proto to ani oficiálně není bráno za pozinkování. A s tím rokem 1996 jsem měl na mysli příchod Octavie která už měla mimo fosfátování s minimem zinku již běžně pozinkované části karoserie jak je tomu dnes. A v tom to vězí pro mě důležitý výsledek tebe baví zkoumat detaily:D jak a co vzniklo. Takže fosfátování jenž proběhlo v 70.letech se prostě nedá brát s dnešními i tenkrát běžně pozinkovanými materiály ve výsledku za tu stejnou věc.I přesto že přitom fosfátování tam byla určitá část zinku ale výsledek byl dá se říct skoro opačný:D..tím pádem nelze nazvat jak jsi zmínil Škodu 120 celopozinkem! Takže ve výsledku i při snaze zabránit korozi přidáním zinku tam ani vlastně nebyl!což je dle mě ten základ a to nejdůležitější. Takže kdo bude tvrdit že škoda 120 má pozinkovanou karoserii tak lže! protože zinek zmizel než se auto zaparkovalo na parkoviště před výrobní halou tak snad už si v tom budeme trochu rozumět.Mimo jiné všichni víme jak tyto auta hnila a ještě Felicie procházeli pouze taky lázní jak tomu bylo u 120.Proto se mě celou dobu zdá divné aby těm starým stovkám dodatečně zinkovali části karoserie a pak s tím na min.30 let přestali.Jinak k tomuto už můj názor znáš :)
Když to shrneme, tak vůbec netuším jaký materiál je teď používán. Povrch už tedy máme je to Pozink a byl tu odjakživa. Ale pozink už v 21. století asi nesjpíše bude ubývat. Pravděpodobně ta karoserie bude nějaká slitina spojená také s hliníkem. Karoserie hliníku je osvědčená, ale cenově náročnější, ale kdo ví odkud berou teď hliník. Železná Ruda díky malému přísunu z Ruska v evropě už prakticky není, všechna ta ocel, kterou získáváme je xkrát recyklovaná, to bude už tak smíchaná, že v tom plechu budou všechny možné složky bez nutných úprav, na které už nikdy nepříjdem pomocí internetu, leda, pokud si nedáš vzorek karoserie do Laboratoře. :D Plech je jiný, je měkký, nedrží zpětně tvar při stlačení, je jiný a je tenčí, místo aby zkorodoval, tak spíše časem a stářím uhnije, doslova změkne, takže zaručeně, takové auta se nedají použít na muzejní exponáty, protože impregnace, či jiná konzervace tomu kovu ještě přitíží. :D Zinek už ani díky tomu nemusí být tak důležitý a pozink vozidlo už je teď spíš taková symbolika nekorodovaných aut. :D
Navíc máš několik druhů těchto lázní! Ale o jakou šlo tenkrát můžeme jen spekulovat. Protože máš zinečnaté fosfátování kde je barva tmavě šedá až černá!Dále železnaté fosfátování kde je barva namodralá,šedá nebo světle šedá. A pak třeba tříkationtové které se využívá dnes při výrobě aut jedná se o dá se říct nejkvalitnější ochranu proti korozi. Tak či tak i kdyby to tenkrát mělo něco společného se zinkem tak od běžně pozinkovaného materiálu to mělo hodně daleko.Tudíž se to nedá brát ani za nějaký pozink.
Svlastiku, Tvé "výplody choré mysli" nemá smysl komentovat. Zde je dobové video z výrobní linky Š120 :www.youtube.com/watch?v=Y9ITyKpIvUA kde je tam fáze zinkování, jak říkáš "výměnných dílů"? NIKDE!!! Stovečky a tisícovky se vyráběli obdobně. Fosfátování je povrchová úprava kovů, kdy na jejich povrchu vznikají nerozpustné fosforečnany. Fosfátováním lze upravovat i zinkované, nebo hliníkové povrchy, ale FOSFÁTOVÁNÍ A ZINKOVÁNÍ, JSOU DVĚ RŮZNÉ VĚCI!!! blbe. HOWGH!
Na to ti Einstein nejspíše odpoví, "že se celou dobu baví o š100 a 110, né o postkomunistické :-) 120-ce a už to tady vysvětloval mnohokrát a už ho to vážně nebaví,to pořád dokola říkat.....":-), no a nakonec přidá nějako perlu z jiného doudku, třeba že takové Audi má dobrý pohon 4x4, ale okopírovalo ho z žigula, ať se je o čem bavit.
Ještě napiš že to opakuješ podruhé pro ty dubové hlavy že Š 1OO byl pozink,olej jen Český,pro moskala olej jen Ruský a pak šupky spinkat na odělení psich. léčebny a zítra jedem znova, ať se zasmějem.
Hlupáci jste vy, kdo s tím idiotem a debilem tady polemizujete dva dny o hov.ě. Já jsem včas zjistil, co je zač, a je pod moji úroveň s ním ztrácet čas. Ty Jirko, mě nenávidíš z principu, protože jsem si dovolil pochválit své kolíně, se kterým nemám za 7 roků dennodenního ježdění jediný problém, a ty Luboši jsi pako, který zareaguje na moji IP adresu vždy když se objeví, bez ohledu na to, co napíšu. Tak si tady diskutujte s idiotem o pozinkovaných moskvičích, šádovkách a trabantech, protože vrána k vráně sedá a blbý blbého si hledá.
A ještě Ti ty kolumbe popíšu přesně jak se natírá pozinkovaný náhradní díl abys věděl pro příště. :D Kupovaný originál pozinkovaný díl nejprve odmastíš, přejedeš 600vodním smirkem, pak jej přelakuješ základovkou(červenou). Opět přejedeš vodním smírkem 800, a přestříkáš plničem a nakonec přejedeš už jen 1000 vodním smirkem a přestříkáš konečnou barvou tedy levnějším akrylem, který byl samozřejmě všude k dostání. Jednoduché, takto ta barva slízala až po x letech právě na tu základovku, která samozřejmě držela furt. To je asi důvod proč nebyl zájem o originál pozink díly a poláci se toho ujali jako bohatýři a prodávali neopracovaný nepozinkovaný polotovar, který stačil jen přestříkat. :D Vídal jsem spoustu Škodovek 100 i 110l po 15 letech provozu a blatníky prahy jako nové koroze minimální. Co měla slabinu tak jako všechny auta se zadním náhonem krom Mercedesů(světe div se Mercedes pozink nebyl a taky to nepotřeboval) a to podlaha a vše s tím spojené bohužel, jinak zvenčí to byly jako netknuté autíčka. Už v tý době Škody 105 a 120 orezlé na různých místech. Zkuste si pořídit auto se zadním náhonem bez slušného celopozinku hlavně podlahy a máte po srandě. V příštím díle možná zjistíte, jak se lakuje bakelit a plast... :D
Splet jsem si pojem postkomunismus. Měl jsem dojem, že post není slovo po, ale pouze poslední fáze komunismu, která se nazývala normalizace. To jsem měl na mysli.
Svlastiku, u Teba sa úplne bežne pletú dojmy s pojmami.
Dnes sme v postkomunistickej dobe. A kedže už nevládzem niekedy čítať, tak iba pre Tvoje info: PSA začal pozinkovávať karosérie niekedy v 1985 roku..., medzi prvými výrobcami.
Ale to souhlasí. :D A ohledně pojmů a dojmů já narozdíl od ostatních se opravím a uznám chybu, ne jak tady pár řekněme borců, kteří se chovaj spíše jak šašci. :D
Fosfátování NENÍ ZINKOVÁNÍ i když se to máčí v Zinku. Patří to mezi strojní metody LAKOVÁNÍ. Proto jsem psal "strojní metoda". člověk si takhle může fosfátovat pro mě za mě třeba bakelit a pozink to určitě nebude. :D
Dále tu pár borců shlédlo 6 minutový dokument na youtube a už si myslí, že ví všechno. Ale z čeho je ta karoserie to je ani nenapadne. Z čeho jsou jednotlivé díly, plech nebo pozink, vždyť je to přeci MONTOVNA z dovážených dílů a né samotná VÝROBNA karoserií a dílů.
Jinak kvalita plechů, stojím si za tím, že kvalita je teď horší, dělá se z odpadů živočišné železné rudy, tedy recyklované. Představ si takovou situaci. Zdědíš kůlnu a v něm auto, vrak, máš chuť z něj udělat veterána, tak první kastle, vemeš do ruky flexu drátěný kartáč a koupíš plech a pak zavařuješ.
No a představ si tak za 50 let stejnou situaci. Co udělá týpek s dnešním modelem, no veme tak maximálně do ruky chemické rozpouštědla, tmel, silikon a může lepit, letovat, laminovat. :D Prostě kastle kolem dokola "opatlaná". Nebo se na to vyprdnout a koupit si přes net repliku od Číňana a historická hodnota vozu - NULA. :D
Vašku Ty mě s prominutím ale opravdu začínáš štvát, všechno co jsi vytáhl za výroky, byly skutečné, ale zkrácené či s velmi malou tolerancí vychýlené. Jen a jen kvůli tobě tady jede tady tak dlouhá diskuze, chápeš to? Nehodlám Ti vysvětlovat každé slovo, protože všude, cos vytáhl je vesměs plus mínus pravda nebo zkrácená věta. Příště už přestaň psát takový poznámky alá, zase tu zasíráš diskuzi. Vypadá to, že když začnu něco psát a nejsi schopen z toho něco vytáhnout, je to pro Tebe zasírání, a když najdeš něco co malilinko nesedí, okamžitě se toho chytíš jak tonoucí se stébla. ALE MÁŠ TO UŽ MARNÝ! Na tebe už s prominutím ode dneška KAŠLU! Mimochodem mezi náma skore 3:1! To už nedoženeš, KONEC ZÁPASU!
Netuším kde jsi vzal že tyto auta měla pozinkovanou karoserii?:) Pokud vím tak nějak aktivní antikorozní ochrana v podobě pozinkování se začala používat někdy v 80-90.letech! a to převážně u Francouzských aut.Například taková Felicie nemá žádný pozink a když tak jen nějakých částí a to ještě blbě!protože auto co má pozinkovanou karoserii nehnije jako vozy co ty jsi vyjmenoval!:) Nespletl jsi si to náhodu s jakoby antikorozní ochrannou jenž se nazývá katoforéze? i když to je spíše o kvalitě laku ale samozřejmě s korozí a povrchem plechu to má taky co dělat. Navíc až někdy od roku 1996 se s tím začalo ve velkém a začali to používat skoro všechny automobilky! snad jako první Škodovka to měla prvé Octavia.Navíc takové BMW či AUDI s tím začali až v roce 1990 to samé Citroen,PEUGEOT,RENAULT, OPEL někdy až od roku 1999 v případě Vectry. Ještě i první Fabie neměla pozinkovanou karoserii tak nevím kde jsi vzal takové informace??
Tak to je třeba i možné:)ale velkém ze s tím začalo až někdy od 90.let.Ale určitě se to netýkalo výrobků jenž vznikli za železnou oponou,navíc záleželo na třídě a typu auta konkrétní značky.
Jinak opět francouzské auta, to je špatný pojem, je nutno brát v potaz pouze Peugeot a Citroen, opět jsi přidal Renaulta, tak to prr, ten celopozink nebyl, dokonce i v 2008 řeší tím, že má na některých modelech bakelitové blatníky, takže o tom pozinku a Renault ani nemusíš pomyslet. A kolikrát jsem viděl tak zrezlé až děs, jednou jsem na vlastní oči viděl havárku a při nárazu Renaultu zezadu upadla náprava, tak moc měl zrezlou podlahu. Laguny taky neřeš, není to celopozink a pozinkovanými výměnnými díly natolik šetří, že je nahrazuje bakelitovými plastovými.
V roce 1989 mělo Clio a R19 některé části už pozinkované! Klidně ti k těmto dvou autům oskenuji foto a popis z manuálu pokud je ještě někde najdu.Kde jsou zaznamenány části kde došlo na pozinkování. Další byl Renault Safrane v roce 1996 a dalších už nevím..A o novějších Renaultech už vůbec ne:)Ono celopozink nebyl ani u BMW 5,6,7 v letech 200-2003.Zinkovaná byla pouze nosná část a zbytek byl hliník. Jinak k tomu BMW taková E36 v letech 1996-1998 už měla pozinkovanou kapotu kufr i blatníky.Dokonce i některé modely E30 měli v pozinku blatníky!Tyto informace beru s origo.prospektů či manuálů nebo od lidí co tyto auta vlastnila pokud by tě to tedy zajímalo:)
A teď mi tu vykládej o tom, co je pozink auto a co není, tady si páni myslí, že pozink je jen celopozink. A co Ty? říkáš autu pozink, když má jen výměnné díly nebo ne? Protože pozink díly byly standartem už hezkou dobu, teda krom Škody 120, Favorita a prvních Felicii, japonců, atd... Jinak celopozink u BMW 5 už byl od roku 1998 E39, němci to tak psali. E32 a E38 sedmička byla taky celopozink podle němců, ale všechny tyto auta rezli tak jako tak. Máš v tom guláš...
Já v tom zmatek nemám:)Celou dobu se snažím jen říct že prostě nevěřím tomu že starý Škodovky mají pozinkovanou karoserii nebo i jakýkoliv díl.Proč by to na 100 a 1000MB daly a pak se na to vykašlali?? BMW E38 byl celopozink ta taky tak nehnila!U E39 jsem nejsem celopozinkem až tak jistý protože mě bylo řečeno člověkem co se živí opravou skládáním AUDI a BMW že E39 byla v celopozinku až ke konci výroby tudíž až poslední modely. Jinak BMW 5 co jsem vyjmenoval je model E60 kde celopozink už nebyl jak píše samo BMW:)
Mám pro tebe pár informací:) Optal jsem se v práci starší generace jenž kdysi tyto auta vlastnila.A když jsem se jich na to zeptal tak se mě čtyři lidi vysmáli:DD jak mě tohle vůbec napadlo.A dva z nich si nechali tenkrát díly pozinkovat jak už je tu zmíněno asi za flašku rumu!Celkem jsem se dozvěděl 7 výsměvných odpovědí od lidí kterým tyto vozy sloužili několik let! A jako další jistotu jsem si tohle zjistil na Škodováckém foru kde se opět vysmáli:DDD že s něčím takovým jsem přišel.Tak by mě tedy zajímalo kde jsi došel na to že tyto auta měla pozinkované blatníky atd?? asi znám odpověď! pozinkované blatníky apod.bylo možné sehnat v případě zakoupení náhradního dílu!ale nikoliv že by se to vyrábělo přímo ve fabrice.Takže pokud jsi narazil na tento vůz s pozinkovaným blatníkem tak se jednalo na 100% o vyměnění neoriginální díl! Protože když to shrnu tak takových 11 lidí mě za dnešek potvrdilo že to je blbost a každý z nich to auto vlastnil minimálně 10 až 15 let! Tak bych řekl že jsem měl od začátku pravdu a "ne" jen já!:)
Tak si říkej co chceš, nevím proč bych lhal. Asi tak každý okres má zinkovnu, kde mu originál díl pozinkují za flašku rumu. Zvláště, když originál nepozink díl stojí dejme tomu teď litr, a pozink originál stojí něco přes tři litry. A tehdy kdyby to fakt chtěl někdo zaplatit, to za komančů byly sakra vzácné kovy. Kdyby byla ta možnost, proč se tedy nezinkovalo všechno, kastle, za pár šupů.
A jooo už jsem na to přišel. V 90. letech v celé východní komunistické evropě došel zinek, protože si borci z česka zinkovali díly na svých ojetých střepech za x flašek rumu, ve fabrikách se chlastalo a výrobci nemohli přijít na to, kde to mizí, protože byl všude bordel, všechno se rozkrádalo všechno se dalo falšovat. :D Takže dostali jen na příděl a museli šetřit. Tak se rozhodli, že celá východní komunistická evropa přestane se zinkováním blatníků, protože jednoduše bylo ho málo a to i včetně ruska a jejich žigulíků, protože Ty v 70.letech pozink blatníky taky měli tak jako Volha, tento Moskvič a další spousty vozů. :D Všem lidem nakecali, že pozink neexistuje, že je to imperialistická fáma ze západního bloku, ale v čechách se zinkovalo mezi lidmi na co se přišlo. Ale pořád mi vrtá hlavou proč si lidi zinkovali jen blatníky(chápu, šroubují se) a prahy(nechápu, navařují se a pozink se taky blbě navařuje), proč né třeba masky, kapoty, kufry, dveře, tak jak to měli třeba jiné zahraniční luxusní auta, když už byla ta možnost. Sice to vypadalo jako okap, ale pořád lepší než zrezavělá 10letá investice do auta. 1000MB pouze blatníky následně 100 a 110 měla blatníky a prahy. :D Já osobně doufal, že 105 a 120 bude mít také krom blatníků a prahů navíc ještě třeba kapoty, prostě kupředu né krok zpět, ale místo toho přišli na jiný výrobní proces úplně best a to fosfátování(mezi náma vsadím se, že to bylo "zinkování", ale v nanovrstvě protože toho Zinku bylo fest málo, tak využili jednu lázeň na celou půlroční výrobu. :D Ale to byl spíš takový jako prd před lakem. :D) Joo vývoj, měli se na to vykašlat a zinkovat jen ty přední blatníky jako vždy a poctivě. :D I když Škodule 120 vydržela dost víc než Fačko, 110 jsem nepoznal totál zrezlou, zvenčí to bylo hezký, ty prostě rezly zespod. Ale 110Rka vymizely brutálně rychle, takže nevím, jestli jen že jich bylo celkově málo v oběhu. Spíše se přikláním k tomu, že Škodule 120 byla klasicky z hrubých plechů.:D
Netvrdím že úmyslně lžeš! možná máš jen špatné informace:) Asi bych tuto debatu ukončil protože k pravdě se nedopátráme. Já osobně to nevím u výroby jsem nebyl a to auto jsem taky neměl.Jen mě 7 majitelů těchto vozů tvrdí že to v pozinku nemělo nic!a dalších pět lidí mě to psalo na netu na škodováckém foru! opět majitelé škodovek:) Což máme 12 lidí plus pár dalších tady na recenzích což je asi už tak 15 proti jednomu a když k tomu připojím vlastní pocit tak mě nic nenaznačuje že by to mělo být jak říkáš:)Vzhledem k tomu že mě o tom informovali chlapy co v 70-80 letech jim bylo sotva třicet mě nějak ubezpečuje více než od někoho kdo v té době byl asi dítě nebo se ještě ani nenarodil:) i takový člověk co v té době žil může tvrdit blbost ovšem že by to tvrdilo tolik lidí?..:DD Znám spoustu lidí co se co se narodili někdy v 70.leetch a dneska vypráví příběhy jak to za toho min.režimu bylo co se muselo a nemuselo dělat! jak se co dalo sehnat přitom kecá kraviny protože v té době kdy někdo něco dělal tak ten člověk ještě tahal kačera po dvorku:D a o ničem nevěděl!jen se to vše dozvídal někde od někoho z řečí a po letech si to ještě zkreslil.Proto raději dám na slovo v takových případech tomu kdo o tom může mluvit:) A navíc pochybuji že ti bude dneska přes 60.let..:DDD.Ono na Škodu 100 se tenkrát dala sehnat i laminátová kapota apod.srandy jen musel mít člověk štěstí a známosti.
Dále BMW od 1990 holý nesmysl. :D Ten zdroj odkud to bereš, naprosto vypusť z hlavy, opět v tom roce u všech řad max. tak přední blatníky a pozink výztuhy. :D Fakt rezlo to až děs. To není pozink a jestli to Ti němci myslí vážně, tak by se nad sebou měli zamyslet pokud nepočítaj jeden jediný model ze všech... Podle řady, trojkový dostal nějaké díly pozinku až od 96, ale celý nebyl, střecha mu zůstala a dalších pár dílů včetně nosné konstrukce. Starší auta rezly na počkání a to šíleně. E46 už s pozinkem si může tykat, ale nejsem si jist jak moc. Pětkový vůbec E34,E39 rezne takže pozink na vyliž, navíc novější modely mají spíš blíže k hliníku to víte čína. :D Dále netuším. Nezajímám se přesně, sedmičkový obyčejně nekorodoval, ale E32 a E38 pozink sedmičková řada, no korodovalo to celopozink stejný, ale držel se koroze minimální, však o sedmičku se staralo víc no... Ohledně Opelu tak tomu taky moc nevěřím, rezaví mu to, jak lemy dveří, tak i blatníky jako obyčejně. :D A ta Fábie, to je nějaký taky výmysl, ta byla celopozink odjakživa.
Nechceš srovnávat Volvo nebo Mercedes a moskala, že ne? Že si děláš (_!_) ? Západní auta měla programované deformační zóny - to nemá co dělat s tím , kde je motor, pokud byl vpředu, byl uchycen tak, aby se v případě nárazu hrnul pod auto, ne řidiči na klín, ostatně dělá se to tak dodnes. protože masa motoru je v zásadě nestlačitelná, logicky se u leninových saní po nárazu hrne rovnou na řidičovy nohy - nazdar.
bolo to moje prve auto a nedal by som ho za nic na svete. nalozil som 500kilo zeleza a dalo to asi 20 metrov odpich na spatecku. zral tak 6,5 litra na 100. akurat ma trapily brzdy
Tak s tou spotřebou jste se trochu sekl ne?:) Běžně se s tím nikdy nikdo nedostal ani pod 9 litrů. Už při plné náloži kolem té 100-120Km/h to bralo 12-15 litrů! a to jako nový vůz.Taková cesta při rychlosti kolem 100-110Km/h přišla v průměru na 13-15 litrů!do stovky se člověk vešel do těch 9-10 litrů.
mam dojem ze v tych casoch sa hovorilo ze motor 1500 je od peugeota no neviem co je na tom pravdy viem vsak ze v meste bral tak 12-13 litrikov na 100 teraz mam clio 1.2 v meste do 7 vonku 5,5 az 6
na tu dobu to nebyly až tak špatne vozy ale to bude nejspiše tim že to mělo jen rusky nazev moskvitch jinak to byl opel když rusaci za valky ukradli celou vyrobni linku a odvezli do ruska!!!
nazdar jasin som rad ze porovnavas svoju lagunu 3.0 24v 140kw s tymto deduskom spametaj sa my co sledujeme recenzie uz vieme ze laguna 3.0 24v 140kw je najlepsie auto ata tvoja je este o kustik lepsia az je najnajlepsia
caute jazdil som s tym tatosom coby zo sluzobnym vozom v 81 roku bolo to celkom fajn len to trochu viac zralo z caluneni postupne vypadavali rozne samorezky raz asi po 30000 km mi odisli brzdy tak pozor na hrubku oblozenia rucna samozrejme nefungovala od nova inokedy mi nesiel jeden valec zistil som ktory ale sviecka nesla vytocit tak som zdemontoval hlavu a zistil ze ta sviecka je tam poriadne nabita tak som vymenil hlavu valcov vtedy to nebol problem imac v zime na letnych gumach to bola sranda do popuku niekedy sa ani nedalo ist rovno drzim palce
neviem čo maš proti tým autam, je pravda,že neboli dokonale ale za tie prachy si dostal velmi slušne auto, mal okopírovaný motor BMW M10B15 zabalený do karoserie amerických tvarou, čo sa tyka spolahlivosti bola typu ak si nevšimaš nejake detaily tak vydrží skutočne vela, ako chceš inač vysvetlit tie uspechy v rallye maratonoch kde sa mu klanali najlepšie auta svojej doby mercedes, bmw, či dokonca porsche možno tomu neverite ale je to skutočne tak
,,10l/100km,to je dnes průměrná spotřeba skoro 90% všech nových vozů v naší republice"... Kde jsi na to přišel???To žere má laguna 3,0 24V 140 kW, i dvoulitr má průměr kolem 8 litrů a jízdíma vlastnostma se to nedí srovnat
Nevím, zda tento příspěvek ještě někdo přečte, ale přesto: Nový Moskvič 412 jsem kupoval v r. 1972, asi za 10 let, než jsem jej vyměnil za žigulíka, jsem na něm najezdil přes 110 000 km. V horském prostředí Jeseníků jsem se na něm vyučil včetně jezdění. Pokud jsem nemusel, do servisu jsem nejezdil a údržbu jsem si dělal sám. Nesmírně mě to jako člena AMK bavilo. Motor byl na tehdejší dobu vynikající. Na soutěži (tehdy byly EKORALLYE velmi populární) jsem dosáhl v podhorských podmínkách průměrné spotřeby 5,9 l/100 km. V běžné praxi jsem jezdil mezi 7-8 litry. A nikterak loudavě. Chtělo to ovšem přesné seřízení předstihu a úhlu sepnutí kontaktů včetně lehké nohy. Měl jsem na to jednoduchý postup (Svět motorů a jeho seriály), nic obtížného. Topení super, naprosto bezkonkurenční. Na měkké pérování si rychle zvyknete. Na dovolené s malými dětmi na Balt a k Balatonu (kam taky jinam) to auto nemělo chybu. (Mělo výbornou lůžkovou úpravu !) V zimě na sníh + řetězy - opět bezproblémové. Největší slabinou byly podle mně svislé kulové čepy na přední nápravě. Nesly příliš velkou váhu a rychle v nich odcházela silonová pouzdra. Těch jsem opravdu vyměnil dost. Jinak si nevzpomínám, že bych s tím autem měl nějaký vážný problém. Pojistky - vzpomínáte ? Z kousku pertinaxu se odmotal kousek odporového drátku, vsadil mezi kontakty a jelo se dál... Dodnes na toto auto nezapomenu a v dobrém na něj vzpomínám. Nenechám ne něj dopustit.
Moskvič 412 combi s motorem 1500cc sloužil poctivě mému otci od 1979-do 1990 v původním stavu a originálním motorem z výroby.V 1990 zakoupil opět 412 z bývaleho DDR,udělal tzv. přestavbu a vůz sloužil dalších 6 let.Nebýt toho,že nikdo nedokázal kvalitně a dobře přebrousit hlavu motoru,troufám si tvrdit,že by 412 jezdila a sloužila do dnes mě nebo mému otci.Který vůz dnes při slabším akumulátoru můžete natočit klikou nebo si nastavit dobíjení na alternátoru.No a spotřeba?10l/100km,to je dnes průměrná spotřeba skoro 90% všech nových vozů v naší republice.Je mi 28 let a kdyby je v Rusku dál vyráběli,klidně bych ho koupil
nedá mi nenapísať pár viet. Mal som v živote mnoho áut, starých i nových, ale Moskvič 1500 (posledný model-žigulovič) patril medzi tie najlepšie. Nechal som si vygenerálkovať motor - išiel ako hodinky, dynamika super!Jazdné vlasnosti nemal najlepšie, ale rozhodne čitatelnejšie, ako Lada. Proste-treba to zvládnuť. Niekto na to má, iný nie....
Měl jsem 408 i 412-bylo to strašný, ale jako mladej kluk jsem chtěl auto a peněz nebylo.Opravy? To nešlo ani seřídit-absolutní necitlivost na předstih , hladinu v karbecu.Zajímavé bylo , že úspornou jízdou Třebíč Písek jsem měl spotřebu 8,8 a když jsem jel prasácky Třebíč Prostějov tak to bralo 7,7-tehdy se to dalo, provoz nebyl jak dnes a věřte nevěřte po dálnici jsem jel chvílemi 130-teď po dvaceti letech mi z toho jde mráz po zádech.Tohle fakt už na silnice nepatří.Naštěstí to tak rezavělo , že už jsou přeměněny v rašelinu.Doufám.
Měl jsem M412 od r.1978,najel 290.000km,vše bylo originál,vůz mél jen běžné provozní závady,nikdy nikdd mne nenechal. Asi neumíte měřit spotřebu, M byl velmi citlivý na lehkou nohu,já se naučil na něm jezdit ekonomicky. Když se jelo lehce, dalo se jet za 8 i lod 8 ! Do kopce jsem vše sbíral,ostatně ještě v r.1979 byla rychlost neomezená. M jezdil lehce kolem 120, na dálnici jel 150, ba i v servisu říkali "ten pobije polského Fiata,jde 160. V 70. a 80.letech Němci se svými Opely VW neměli v kopcj šanci..Motor byla převrtaná 1600 z BMV,potvrzuju to na 120%!
01.09.2011 | 20:49:43 | Jiří Fuchs
| 85.161.119.*Reagovat
Komentáře uživatelů k recenzi Moskvič 412
Už to nie je ani vtipné..., poprosím novú tému.
Najlepšie nejakú novú rozprávku, ako sú dnešné autá zléééé, ale tie staré boli súúúper a vôbec sa nekazili, nehrdzaveli, najazdili mil. km a najlepšie boli bez výbavy a neuveriteľne bezpečné...:)
Rozprávku o pozinkovanej S 100 sme už počuli. Dík.
08.08.2013 | 23:00:50 | ľuboš | 85.237.227.* Reagovat
Zase si z vás dělá pr.del a vy mu to žerete :-)))
Jenom "ten Tvůj češtin" nemohu strávit Anonyme II, jinak jen do nich, do hlav dubových, neobjektivních, zaslepených.
04.08.2013 | 17:54:14 | Kolemjdoucí. | 188.175.53.* Reagovat
RE: Zase si z vás dělá pr.del a vy mu to žerete :-)))
Ano Pane učiteli češtiny.
04.08.2013 | 18:02:26 | Anonym II | 90.178.147.* Reagovat
Tu bespečnost byť to auto má menší hmotnost nelze popřít.
04.08.2013 | 17:33:48 | Anonym II | 90.178.147.* Reagovat
Tohle auto je poczivé železo,tak začni počítat
04.08.2013 | 12:46:13 | Anonym II | 90.178.147.* Reagovat
RE:
Nissan Patrol GR má pohotovostnú váhu 2300 kg a to sa dá povedať že je to kus auta,má rebrinový rám,dve prevodovky,dve tuhé nápravy(diferáky)Tak si skús vedľa toho moskviča predstaviť toto auto a pochopíš že 2500 kg to nemôže mať ani náhodou.
04.08.2013 | 16:15:36 | | 178.41.168.* Reagovat
RE:
Ten moskal má něco přes 1000kg envím přesně, ale 2,5 tuny :-)
05.08.2013 | 08:22:18 | Vašek | 109.80.159.* Reagovat
Hlavní je bespečnost
Tohle auto díky poctivé karoserii má bespečnost nad dnešními auty ale chybí pytle mít je tak nemá konkurenci.Pojedeš stodvacet a napálíš to do sloupu vylezeš a budeš se smát vždyť to auto má 2500 kg tak začni počítat.Poslední nejbespečnější auta jsou Fiat 125,ˇSkoda 120,Tatra 613 etc.
04.08.2013 | 05:21:25 | Anoym II | 90.178.147.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
A to si kde zobral že to auto vážilo 2500 kg?Skús trocha pohľadať a dozvieš sa ža auto malo 1080 kg,2500 mohlo mať tak s plnou záťažou a ešte aj z vozíkom,myslím že si si splietol maximálnu prípustnú hmotnosť a prevádzkovú hmotnosť.
04.08.2013 | 08:16:14 | | 84.47.60.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Ani tak by to nesouhlasilo, nemůže být užitečná stejná nebo vyšší jak pohotovostní :-)
07.08.2013 | 13:35:08 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
????? Ťuk,ťuk,ťuk jsou doma? Motor vpředu, žádná deformační zóna a prej ve 120-ti do sloupu :-), no a ta hmotnost 2,5 tuny co hulíš za matroš?
04.08.2013 | 08:52:10 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
A kde mají mít auta motor, aby měly deformační zónu? Vzadu? Nebo za předními sedadly? Hmmmm... pravda pravda, etalonem bezpečnosti je škoda 120, kde deformační zónu tvoří kufr plnej vzduchu, možná i stlačenýho rychlou jízdou. Kam se hrabe volvo nebo mercedes, s jeho trapným motorem vpředu - žádná bezpečnostní deformační zóna. Hned máš motor na klíně, že jo Vašku?
05.08.2013 | 16:49:51 | | 89.102.164.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Právě pevné plechy dělají Moskviče klenotem,ano už jsem si zjistil hmotnost auta a přetáhl jsem to a v tom má to auto výhodu.Myslím menší hmotnost ok dnes by dosáhnul max na čtyři hvězdy v euro ncap.
05.08.2013 | 18:08:45 | Anonam II | 90.178.147.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Řekl bych že spíše pěti!Přece jen ten Sovětský plech je přece jen legenda! nemyslíš?
Navíc jsi zapomněl na 6 airbagů..což jen tak žádnou hvězdu neubere naopak přidá.
Tím pádem si tento vůz zaslouží plný počet hvězd v E.NCAP.
05.08.2013 | 18:53:29 | | 94.112.66.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Pevné plechy? Kluci, nepleťte si pojmy. Ruská ocel používaná v automobilovém průmyslu, nebyla skoro ani ocel. Tento kov byl tak nekvalitní, že to museli dohánět jeho kvantitou. Volně řečeno, byla to tak špatná ocel, že musela být tlustá, aby dosahovala pevnosti. Něco jako pevnostní ocel a vysokotažný plech byl v tomto případě neznámý pojem. Vše ocelové bylo v rusku tlusté, masivní a těžké právě proto, že šlo o nekvalitní ocel a museli to dohánět jeho sílou (tloušťkou). Čelně bych se s ním potkat nechtěl.
05.08.2013 | 22:59:37 | | 89.102.164.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Ale houbelec. 50% je problém elektroniky v autě. Do 90.let se auta ukostřovaly kdekoliv na karoserii. Ten mínus a unikající proudy dělaly neplechu na plechu. :D
Všechny auta byly silně pozinkované a naddimenzované, nejen ty ruské, ale i evropské a americké.
To jen blbí češi nepochopili vo co gou a tak Škoda 120 a Škoda Favorit či Felicia byly takové jaké byly a elektronika moto v česku? Vídíme tady? Lidi slaboproud znáte, ale dostat to do auta ani náhodou že. vedlejší vlivy vám nic neříkají?
Ti lidi nebyli na svým místě v továrně, samí kozlové, které předčili obyčejní garážníci s ukončenou základkou a dobře seřízené auto pracovalo líp než výrobní a to od počátku 80.let do prostředka 90.let až pak se Škodovka zaprodala němcům. Joo komunisti a dosazování straníků do vysokých odborných pozic a tady to máte. Nedivme se!
06.08.2013 | 07:21:22 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
V otázce elektroinstalace a ukostření se svlastiku nepouštěj raději do žádných větších akcí. :-))) To není tvá parketa (ostatně co je :-D). Je totiž úplně jedno, kde je auto ukostřené, důležitá je pouze kvalita spoje (bez koroze, čistý plech) a dostatečný průřez zemnícího vodiče. A ještě by mne zajímalo, kamže to unikají proudy dělající neplechu na plechu? Větší blbost jsem už dlouho neslyšel.
06.08.2013 | 08:12:40 | Kolemjdoucí. | 188.175.53.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
ŠPATNĚ! A Ty vůbec nechápeš co je na autě kostra (mínus pol) , a ten pojem zemnícího vodiče, co bys chtěl zemnit v autě muhahaha. :D
Tedy a tohle že není perla? :D
Popíráš elektrolýzu jako jev hmm dobrý. Kam že to unikají proudy? To je tak hloupá otázka jako odůvodnění že žádná koroze nemůže být, díky kvalitě spoje. Kvalitní spoj muhaha ani nechápeš, že čím kvalitnější spoj na kastli, tím dochází k větší korozi...
06.08.2013 | 09:18:29 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Svlastik, až si si niekedy všimol, tak takému Žigulíkovi "čosi" viselo vzadu spod kufra a dotýkalo sa to vozovky..::))
Hádaj 3 x čo to bolo.
06.08.2013 | 11:35:01 | ľuboš | 85.237.227.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Svod elektrostatiky? (což nemá se zde pány inženýry diskutovaným problémem pražádnou souvislost).
06.08.2013 | 11:57:32 | vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Bože...
Měl jsem žigulika, odhaduju na plandající pásek z kufru k zachycení rezervního kola, který nebyl pak uchycen, nebo tam vůbec rezervní kolo nebylo.
Ale vím co myslíš, taky si na to vzpomínám, no nejsem si jist co by to mohlo být...U mě to tedy ale nebylo. :D
06.08.2013 | 14:28:10 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Co to je muhaha?
06.08.2013 | 23:54:25 | | 88.100.179.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Písemnou formou zasmání se prezentují obvykle hlupáci-to bude ono.
07.08.2013 | 00:14:25 | jan | 88.100.179.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Všechny auta byly silně pozinkované - hláška roku........:-)
06.08.2013 | 09:07:30 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Vidíš ten rok? 1971, tak povídej víc, co já vím auta, tak ty byly pozink a když né byly naddimenzované až hrůza a představ si, že i všechny české auta byly v té době pozink... a joo, že by ten nejvíc uznávaný Ford byl vyjímka???
Tak sorry vykládej jaké jsou to vyjímky, tedy pokud se dají počítat jako auta...
06.08.2013 | 09:25:22 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Vlastíku ty máš dost, pozinkovaný Trabant,pozinkovaná 100-ka, prostě pozinkovaný bylo všechno a teď je evidentně pozinkovaný tvůj mozek.........
06.08.2013 | 10:47:25 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Ou jee, máš radost, zapoměl jsem na bakelitové a jiné plastové auta a taky na hadrové tedy Velorex.
PS: 100-ka BYLA POZINK to samý i 110.
06.08.2013 | 11:31:36 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Aha, asi proto tak hnila viď? Nech se vyšetřit .
06.08.2013 | 11:58:46 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Když už po mě opakuješ větu tak ji napiš alespoň celou ty doktore.
Kvůli takovým kritikům jako jsi ty to mám vysvětlovat celé, už tak to je zkrácené. A zas tu natahovat nějakou dlouhou slohovou práci, ale tentokrát kvůli tobě takže si bouchni do čela, žes to zavinil Ty.
Karoserie bývaly naddimenzované a pozinkované - To znamená … Že nosná konstrukce byla klasicky naddimenzovaná a výměnné díly zbytku karoserie(což se ke karoserii taky počítá pro Tebe zopakuju) byly pozinkované přesněji šopované zinkem. A jednalo se o blatníky, prahy, dveře, kapoty, někdy i kufr auta podle polohy motoru a někdy i střechy a další karosářské díly. A to mluvím i o tý Škodě 100 a 110L, měli jsme ji a vím to, blatníky prahy, kapota atd.
O celých konstrukcích více nevím přesnějších modelů, vím že je měly všeobecně AUDI a Peugeot Citroen.
Na trhu se neměly nikde objevovat náhradní díly, který nebyly pozinkované, ale ….černý trh
Samozřejmě asi to víte to s Polskem a super kvalitní druhovýrobou(no spíše neopracovaný nedokončený polotovar) souvisí i východoevropská výroba automobilů ve spolupráci s Itálií. Čili nepozink auta si dovolila následně komunistická strana a geniální tah se šetřením, ale to jsme už v 80.letech a konče 90.let.(Když to dokáží japončíci a ti maj auta ještě z tenčích plechů a jakto že jim to nekoroduje, proč by to nedokázali komouši si řekli asi…)
A to si teprve představte tu kvalitu korejského plechu (povím vám to, po nějakém čase je to rukou sundávatelný papundekl). Joo zlatý Fačko(tloušťka plechu), ale ta oblast elektrotechniky v autech celkem pokročila, takže počáteční koroze nastupuje tak po 7letech a s tím právě počítaj, výdrž auta u ojetiny opět jsme u toho opotřebení vozů, prostě zapomeňte na staré auta, JE TO JINÉ NEŽ KDYSI!
06.08.2013 | 13:43:05 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Ty máš vážně dost.............., běž se léčit.
06.08.2013 | 13:55:29 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Od kdy byl Favorit kvůli tloušťce plechu zlatý auto?:) vždyť ten byl v porovnání s konkurencí taky jak z papundeklu.
Jinak k té korozi záleží hodně jak a kde se s tím autem jezdí!protože každé auto je na tom úplně jinak.
Jedno auto mám starý 8 let druhý 13 let a ani na jednom nemám kromě podvozku sebemenší náznak koroze.Ale musím uznat že jsem viděl už pár stejných aut co tu korozi měla tak netuším co s tím lidi dělají:D a zajímavé že jen vždy u takového co je při stáří i 10 let na odpis.(omlácené a rozbité)Jinak netuším jak to je z dnešními novými auty:/ protože ta se těch 7 let ještě ani nedožila:D tak se uvidí časem.
06.08.2013 | 14:17:34 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Asi by to chtělo znova pročíst a pochopit. Takové Suzuki, Kia a další značy v té době mnohem tenčí plech a koroze menší. Fiat a Itálii nepočítám, Ti měli s elektrikou šílenější závady.
Už tu debatujem dlouho kvůli tomu, že korozi ovlivňuje zapojení elektroniky v autě. Takový Fačko mělo všude mínus jako kostru auta. Přiveden jeden drát a druhý byl zapojen do karoserie místo mínusu rovnou z baterky, nebo sis všiml, že Ti všechno jde z baterky u Fačka? Každý auto si to řeší po svým.
Dokonce i blbý reprák se dal zapnout tak, žes přiložil drát na kastli dveří a už to jelo(nezáleží na kvalitě, ale na tom, že to tak funguje). Stačilo stáří izolace jakéhokoliv spotřebiče a už to bylo. Dále češi jsou takoví borci, že jak se vypálí pojistka nasadí tam silnější a vesele jezdí s tím, že proud jim teče ze spotřebiče částečně do kastle protože probíjí, jak jsme se někde dohadovali, pojistka chrání proti zkratu, nikoliv proti přetížení. Takže s určitostí můžu říct, pro běžného laika, že nejvíc koroduje auto, které žere autbaterku, když vydrží v autě baterka dejme tomu 5 let. Máš klid, když méně, máš fakticky problém!
06.08.2013 | 14:34:57 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Jen pro tvou informaci, stovárna hnila už na dvoře v Mladé Boleslavi, neřkuli po pár letech...... oni už snad i ten surový plech, kteý stříkali měli rezatý....
06.08.2013 | 14:38:14 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Kdybys ve fyzice na základce nemaloval na lavice kosočtverce, tak bys vědel, že karoserie tvoří druhý vodič elektroinstalace, aby spotřebiče mohli fungovat. Nebo bys chtěl ke každému zařízení natahovat extra další drát od mínus pólu akumulátoru? Blahoslaveni chudí duchem. Staré "škůdky" nikdy zinek neviděly. Karoserie a plechy byly ošetřeny fosfátováním, pak se máčely v základní barvě a pak se zespoda stříkaly gumoasfaltem a později plastizolem. Navrch vypalovací barva. Toť vše. Zinek nikdy neviděly. Kam Ty na ty báchorky chodíš? O pojistkách už nemá cenu se ani bavit. Jo a připoj si na kostru druhý drát od repráku u můstkového zesilovače a v 90-ti procentech máš po koncáku. V minulosti to u starých rádií fungovalo, ale právě proto, že kostra tvoří druhý vodič.
06.08.2013 | 16:30:31 | Kolemjdoucí. | 188.175.53.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Můstkové zapojení dnešních autorádií je už běžné,ale nevím proč by ti měl schořet koncový stupeň při připojení na kostru auta.Dle mě bude akorát poloviční napětí tuďíš čtvrtinový výkon.Promiň za hrubky.
06.08.2013 | 17:32:51 | Anonym II | 90.178.147.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Myslím plus nebo mínus přes reproduktor Pane.Oba výstupy jsou živé tzv. pod napětím.Střídavé napětí,spoustu lidí si myslí že se jedná o stejnosměrné napětí rychle pulzující co ty na to Kolemdoucí?
06.08.2013 | 17:39:08 | Anonym II | 90.178.147.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Jinak souhlasím s Kolemdoucím že kostra auta je svím spůsobem vždy mínus,je nesmyslné tahat mínus samostatně i když to někdo dělá u zesilovačů do auta.
06.08.2013 | 17:43:24 | A II | 90.178.147.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Tak pro všechny inženýry obecně: El. soustaa motorových vozidel je VŽDY stejnosměrná, minus je zpravidla veden kostrou vozu (možná až na vyjímky u hodně luxusních strojů), proto občas vidíte u vozu před sebou, že mu například při vyhozeném blinkru tak něja bliká i koncové světlo - je to špatné ukostření.
Také autorádio je napájeno stejnosměrně (samotný přijímač) z něj jde do reproduktorů modulovaný signál (nikoliv napětí elektrosoustavy vozu), který poté prostřednictvím reproduktoru vytváří zvuk (nicméně k reproduktoru musí vést dva vodiče), ukostřovat reproduktor je asi stejná hovadina, jako pouštět do antény u televize 220V ze sítě !!
07.08.2013 | 06:56:38 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Tak pro Tvou informaci jak je to. Vyjma motoru, který je skutečně veden jako kostra=mínus a tedy zapalování, žhavení, pak výkonové spotřebiče, ty jsou vedeny jen jedním kablíkem a mínus je motor.
Ale ostatní zařízení jsou vedené hezky přes mínus, bohužel společný mínus, ale na každý okruh dejme tomu každé pojistky zcela zvlášť.
Dále rádio a další citlivé zařízení na kolísající napětí, či elektromagnetickou frekvenci jsou samozřejmě zapojeny na mínus přímo od baterky a úplně samostatně!
Auta mají světla přes ovládání relátek (někdy i s plošným spojem, které ten proud už samozřejmě zpátky nepropouští) tím snadno zjistíš vadnou žárovku(ostatní blikají rychleji což s tímhle přišli už hodně dávno) o tom, že to bliká různě, to znamená, že to někdo nabastlil(většinou se to stává u přípojného vozíku). Takže kostra auta, je zpravidla teď NEPOUŽÍVANÁ a koroze je minimální protože kde nevede proud, tam taky aktivní koroze nepracuje a vyskytuje se pouze ta povrchová( laicky nedělá to díry skrz ale jen takové jemné nánosy ze vzduchu asi jako prach a špína).
ALE ten největší rozdíl od kdysi a teď je, že mínus kabel od baterky má přímou cestu a je blíže a s daleko větším průřezem od společné rozvodky mínusů než samotné ukostření mínusu.
Jak jsem psal níže, čím horší propoj mezi kostrou a mínusem, tím lépe a cesta proudu nemá jinou možnost, než hezky cestovat směr na mínus pól. Zatímco v 80.letech jim to nedošlo a přebytečný proud měl mnohem krásnější cestu přes obrovsky vodivou karoserii kostry auta až k baterce. Z auta se stal pak jeden obrovský elektrolyzér.
08.08.2013 | 06:57:35 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Jo a koza jezdila na tříkolce, nebo to byla koloběžka?
Považuji za vyloučené, aby jsi neměl na hlavu papír.
08.08.2013 | 07:06:05 | Vašek | 109.80.159.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
To ale bolí co, když Tě někdo musí opravovat, zvláště člověk o kterém si myslíš, že je hloupější než Ty! :D
08.08.2013 | 08:07:04 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Koukám, že každé ráno snídáš Šalamounovo hov.o. Tož dobrou chuť.
08.08.2013 | 08:51:59 | F. | 78.102.188.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Hmm, ošetřovatelé pijí kafe tak už zase řádí :-))).
08.08.2013 | 07:07:41 | Kolemjdoucí. | 188.175.53.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Pro Tebe to budu opakovat podruhé.
Vyměnitelné díly jako jsou blatníky a prahy měly Škodovky pozinkované a to 100%. O ostatních dílech můžem polemizovat jestli to dostali jako výměnný čili bonus, nebo jestli dostali pozink originál a to je např. kapota, přední maska atd.
Jen Ty pořád mluvíš o jednom a to samým...
A pokud nevíš jak fungují novější modely tak si pročti nějakou elektroinstalaci novějšího modelu auta.
ŘÍKÁM UŽ PODRUHÝ, že to co píšu skončilo v 90.letech na českých autech. Teď už auta prošli velkou obměnou! A proto ta koroze je mnohem méně účinná i na auta, které mají mnohem tenčí a méně kvalitní plech než kdysi!
06.08.2013 | 18:12:09 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Škoda neměla se zinkem do roku 1996 nic společného!! Při výrobě takové Škody 120.se používal fosfát a alkalická lázeň! jako tehdejší účinná ochrana proti korozi.A při výrobě prošlo touto lázní už celé auto i s blatníky a kapotou!hned na to došla základovka a pak konečný lak.
06.08.2013 | 19:24:04 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Já se tu sakra nebavím o post komunistické Škodě 120, ani o Škodě Favoritu, kritizoval jsem to právě a zřejmě jsem to jen psal do vzduchu, ale o Škodě 1000MB a 100 a 110l a ty zinek měly.
Kupodivu to nečteš no jasně a já se tomu divím?
Kolikrát mám opakovat, když se říkalo o autě, že je pozink, tak to obvykle nebyl celopozink, ale pouze výměnné karosářské díly auta ano to je teda objev století že se divím, že si to fakt myslíte, že když se řekne pozink auto, tak samozřejmě celý komplet.
Proč to nečteš tam kde jsem to psal, kolikrát to mám opakovat? Proč pod mojí diskuzí odpovídáš, když to ani sakra nečteš? napiš si tedy nový vlastní příspěvek, na který můžu odpovídat? Tohle už bych opakoval potřetí už. :(
Diskutovali jsme tu o roku 1971 a co tehdy Škoda asi tak vyráběla. Naddimenzované(nosná konstrukce) a pozinkované(výměnné díly) auta jako každé jiné krom bakelitových a představ si, že i tenhle moskvič byl pozink...
06.08.2013 | 20:54:58 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Jednoduchá odpověď.Protože se ty tvoje žblepty nedaj číst a evidentně ani ty už nevíš o čem píšeš.
06.08.2013 | 22:23:28 | Jirka | 93.99.128.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Chlapče, běž se léčit, škodovka až do novodobé Octavie nedělala v pozinku nic, ani blatníky na Š1000-1100, či Š100-110. Blatníky si dávali borci zinkovat do fabrik na vlastní triko, za flašku rumu a zinkovalo se to v lázni, čímž se díly skoro vždy deformovaly teplem. Pozink blatník vždy olezl, protože v tehdejší ČSSR nebyla k dispozici ta správná barva na zinkované díly. Sám jsem kdysi vlastnil jak embéčko, tak stovečku a o pozinku na originál blatnících, či jinde nebylo ani vidu. Běž krmit těmi bláboly někoho jiného.
07.08.2013 | 00:24:38 | F. | 78.102.188.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
To já si taky myslím ovšem nebudu se hádat protože to nevím na 100% ale něco mě říká že to tak prostě je!Protože jsem ještě nikdy neslyšel ani se nelze nikde dočíst že by tyto vozy měli co dělat s ochranou proti korozi za pomocí zinku.
07.08.2013 | 01:34:31 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Ty kráso, pozink vždy olezl, ano časem. Hurá kolumbus objevil ameriku, takhle totiž poznáš pozink díl, barva se po čase odlupuje beru tak 10 a více let. To je totiž vlastnost zinku, že na to blbě lakuješ barvu a ta nedrží a pokud nevíš jak a natíráš si to podomácku nebo od garážníků, tak ji blbě nalakuješ když měníš i ten klasicky originální díl kolumbe. A další vlastnost zinku Ti napovím a to je vodivost, ano horší vodivost než klasický plech, ohebnost představ si, že není jako obyč.plech, ale drží tvar a nebo se může se vrátit zpět do polohy a taky to ta barva nesnese.
Takže si nevymýšlej Ty, říkám že 100 i 110 jsme měli v rodině a ta blatníky pozink měly a taky prahy tak jako skoro všechny auta v té době, to byl standart. Kolikrát to mám opakovat?
Ale Ty ses asi se zinkem setkal z doslechu asi jen u té Škůdky. Šmankote...
07.08.2013 | 05:13:24 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Milý blbe, pleteš si zinek a fosfát (krom toho,l že sebe děláš před národem pitomce).
07.08.2013 | 06:46:29 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Víš co to je fosfátování? To je strojní úprava povrchu odmaštění pro lepší přilnavost laku pro nástřik! To o čem tu píšem je ale úplně zcesty!
Ale hlavně že tu oplýváš pojmy s průjmy o kterých nemáš vůbec páru!
Tohle je nad moje síly vysvětlovat achjo. Naprosto zbytečná debata, když se to dělá skoro všude, končím...Dostáváme se tu úplně někde mimo téma rozdělení plechů pozink nepozink!
Fosfátováním zprácováváš obojí ty blbe!
07.08.2013 | 07:10:30 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
TAK A DOST !
"Fosfátování je metoda úpravy povrchů oceli, při které se na povrchu výrobku tvoří nerozpustná fosfátová vrstva. Vzniklá krystalická vrstva je elektricky nevodivá a nerozpustná ve vodě ani v organických rozpouštědlech. Se základním kovem má velice dobrou soudržnost. Bez dalších úprav se hodí jako konverzní povrch pro lakování.Fosfátování ochrání proti korozi, pokud se výrobky dodatečně ošetří olejem, voskem nebo jiným způsobem, či usnadní tváření dílů za studena."
07.08.2013 | 07:31:13 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Vašku, ty jsi fakticky nepřemýšlející...(slovo si doplň na urážky jsi odborník). Ty něco opíšeš z google a pak to nemá ani hlavu ani patu. Kdybys aspoň používal mozek.
Jak můžeš nanášet na auto karoserie elektricky nevodivou vrstvu v 80. a 90. letech. Karoserie auta byla používána jako kostra tedy mínus a nahoře jsme se o tom bavili a ještě tu děláš z nás inženýry a einsteiny.
Vy si s kolemdoucím můžete podat ruce, a nejhorší je, že ta Tvoje blbost je donebevolající a vůbec Ti to nedochází, dokud Tě na to někdo neupozorní...
Já jsem se do ničeho nepouštěl a napsal prostě metoda strojní úpravy před lakováním. Doufám, že cizí průjmy a pojmy si příště ponecháš pro sebe, protože o různých metodách fosfátování ví jen odborníci, jak vidím, ty to určitě nejsi... :(
08.08.2013 | 04:46:14 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Googlit bys měl hlavně ty, ALE HLAVNĚ POŘÁDNĚ ČÍST! Fosfátování není žádná strojní úprava, ale chemický proces, kterému předchází odmaštění omytím louhem. Vrstvička fosforečnanů je nevodivá, ale to přeci vůbec neznamená, že by potom karoserie stratila vodivost. Po nalakování se začali montovat do karoserie jendotlivé funkční celky a v místech ukostření se ošetřené plochy čistí až na samý kov, aby došlo ke galvanickému spojení vodiče a karoserie, jestli vůbec víš, co to je hňupe.
08.08.2013 | 07:05:42 | F. | 78.102.188.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Tak chemický proces hmm, to znamená vrstvička malinkaťounká, a v místech ukostření dělníci sundali rukavice a oškrábali to kolem dokola nehtem. :D
Už jsi viděl aby jen Ty spoje byly vodivé na tý kastli? Celá karoserie byla vodivá! Jen se Ti směji, jak Tě Ti komanči oblbli. A nezapomeň je znova zvolit a připomínat tady úplný zbytečnosti s fosfátováním. Já hňup doufal, že Fosfátování má aspoň něco v sobě. Ale ona to je jen taková mýdlová bublinka(myšleno i tou stejnou tloušťkou vstvy na plechu). :D
Zeptej se kdejakého garážníka, jak navařoval na auto jednotlivé díly, prahy, jak zadělával díry. Jak se asi navařuje elektrikou, COčkem hm? A to mohl být klidně mínus kabel metr daleko a mohlo se zběsile svařovat. To se mi na Škodovkách líbilo, absolutně vodivé auto, jako žádné jiné. S kdečím(jinou značkou) byly problémy, ale u Škodovky jak 120l tak i Fačko, ta se svařovala sama. :D
A ty 120cky to byla fest řada na opravy na objednávku. A ten pokus s tím reprákem jsi taky nezkoušel co? A co ukostřování jen tak ke kastli hmm bez urážky, ale věřím že tak po 3 letech se ta nano vrstvička pod tím lakem sama od sebe vypařila. :D Jen si nadávej. Od takových mě urážky nebolí. Neměnný názor, naprosto zbytečná diskuze na téma fosfátování. :D
08.08.2013 | 08:06:03 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Jenom skromný dotaz. Bohnice, Opava, či Kroměříž?
08.08.2013 | 08:43:28 | Kolemjdoucí. | 188.175.53.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
To mu prostě nevysvětlíš......:-) Všechno ví, všechno zná, od všeho má klíče, všde byl - dvakrát, a kde ne, tam se chystá. Už nějakou dobu přemýšlím, coje to za indviduum, páč takhle blbej normálně nikdo být nemůže, závěry jsou dva , jen si neumím vybrat, buď je placen redakcí, aby bylo také trochu srandy a zábava nevázla a nebo Bohnice.
08.08.2013 | 11:29:46 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Néé to jde vidět jak moc jsi zaslepený a zaujatý proti mě. Já se tu celou dobu bavím o tom, že auta jsou pozinkovaná a ty prostě mi odporuješ, že v žádném případě žádná Škodovka se Zinkem nic neměla.
Fajn vzal jsem na vědomí. Dokonce jsi tu přišel s novým pojmem, který potvrzuje moje dohady. Né ty jsi prostě proti mě ať řeknu co chci.
Víš co to je to fosfátování v automobilovém průmyslu?
Teď jsem si to přečetl v google, jak mi zde radíte.
Vždyť je to zinkování auta.
Druhy fosfátováni přesněji - Zinkové fosfátování (v lázni ZnPh)
Šmarja, vždyť ty píšeš i to co mě potvrzuje proti svému přesvědčení. Na jaké straně tedy jsi???
Ano už to vím jsi proti mě ať řeknu cokoliv. :D
08.08.2013 | 11:45:00 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Na jaké straně jsem? Když si přečtu ty tvoje bláboly letím vždycky na velkou .......stranu. Tož asi tak :-)
08.08.2013 | 12:52:36 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Tak teď se podrž. :D
Blatníky byly pozinkované nebo jinak chráněné vždycky už od dob, kdy přestaly být na autech blatníky chromované. VŽDYCKY měly antikorozní ochranu lepší od ostatní části karoserie. Ať už náhrada bakelitu, nebo lepší povlak a to se dělalo nejen u aut ale i u motorek, Nejprve byly blatníky plně chromované, potom jen okraje, ale jakmile vymizel CHROM, přišel ZINEK. Ohledně blatníků všeobecně to bylo takové nepsané pravidlo. Takže chrom, zinek, plast atd. Největší zátěž na autě v korozi je na předních blatnících, bohužel přední podběhy byly stále plechové A KOROZE měla volnou cestu ...
Tak a teď Škoda 120 díky fosfátování se dostala do popředí jako první celopozink auto v ČR. :D
Viz video a ta lázeň, která přesně vypadá jako zinkové fosfátování celé karoserie. Rozpuštěný zinkový prášek. :D
OVŠEM to byla taková vrstvička, která se dala sloupnout nehtem. :D Takže elektrolýza ji hned dala co proto, ale to nevadí, znamenalo to prodloužení životnosti karoserie alespoň o ty 3 roky navíc. :D
Fosfát jako samotný s tím nemá nic společného, to je totiž ta fáze upravena z jiného slova a to sloučenina fosforečnanu, ale fosforečnan jaký, to tady nikoho z vás kromě mě největšího borce nenapadlo, který přišel na to, že je to fosforečnan Zinečnatý. :D
Doufám, že z toho dostaneš pořádnou honičku... :D
08.08.2013 | 13:18:28 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Sakra a já celou dobu myslel, že fosfátování je strojní operace :-)
08.08.2013 | 13:35:16 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Trošku se mě zdá že jsi se do toho zase zamotal:)A pleteš si FOSFÁTOVÁNÍ s fosfátem zinku..:DDD
FOSFÁTOVÁNÍ:Fosfátování je chemická metoda úpravy povrchů oceli, při které se na základním materiálu tvoří nesnadno rozpustné kovové fosfátové vrstvy. Vytvořené vrstvy jsou porézní, nasákavé a hodí se bez další úpravy jako konverzní povrch pro následné práškové lakování. Jsou mimo to vhodné jako dočasná ochrana proti korozi, pokud jsou dodatečně ošetřeny olejem, voskem nebo pasivací.
FOSFÁT ZINKU:Je prvek získání z oxidu zinečnatého a kyseliny! běžně nazývám jako fosfát zinku.
Ovšem tyto dvě věci jsou zcela odlišné..protože fosfát zinku je dá se říct chemický prvek a fosfátování je název pro úpravu povrchu oceli při které se na základním materiálu tvoří nesnadno rozpustné kovové fosfátové vrstvy!! nikoliv vrstvy nějakého zinku!!! tak už to raději nezkoumej než se z toho zcela zblázníš!:D
08.08.2013 | 13:46:45 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Ale tady nesedí jedna věc. Nemáš sebemenší páru, který z těchto dvou procesů se používá na automobil.
Za druhé, Fosfát, zcela nevodivý prvek. Narozdíl od Zinku který vodivý je, je sice hůř vodivý, ale pořád vodí. už proto Fosfát na auto nepatří! A o Fosfátu a autě ve spojenectví jsem v životě nikdy NESLYŠEL!
A nyní pro Tebe povím co se teď používá tedy ve 21.století a to od toho minula nebude vůbec ale vůbec rozdílné.
Cituji: Fosfátování se provádí ponorem celé karoserie do lázně, kde je její povrch ošetřen chemicky vyloučenou 5mikro vrstvou krystalického zinkofosfátu.
08.08.2013 | 14:07:58 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Bože bože...
A kdo říká že se dává nějaký fosfát na auto?? Asi si pořád pleteš fosfát jako chemický prvek! a fosfátování jako chemické obrábění.
Ano vím takový Superb má na sobě toho zinkofosfátu 5MM ale to je auto z 21.století! a navíc Superb je kompletně pozinkovaný.
Ale bavíme se o škodě 100! ze 70.let! Která jak všichni víme nebyla na 100% celá pozinkovaná.A i u dobového videa tvrdí že karoserie projde fosfátováním a to chemickou úpravou oceli.( a ta tvoří nesnadno rozpustné kovové fosfátové vrstvy)! ale nikdo nemluví o nějakém zinkofosfátu.Protože karoserie se ponoří do fosfatiza7ní láznE která obsahuje bud ten tvůj zinkofosfát! nebo kyselinu fosforitou! ale v čem tenkrát ty auta máčeli se můžeme jen dále dohadovat:D
08.08.2013 | 14:38:59 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Jeeee, tobě to fakt ještě nedošlo ani po těchto důkazech?
Kyselina fosforitá se dělá z čeho asi, no z fosforu.
Jeeeeee to by Ti ekologové dali, víš kolik se toho spotřebuje v motoprůmyslu? Víš kolik se vyrobí takových aut ročně všeobecně? A dovedeš si představit, kdybys ten prvek získávál, asi bys zapříčinil vyhynutí země. :D
Ale Zinku toho je mraky, miliony, miliardy,...a výroba snadná. Pro průmysl, pro jedince je to horší, kup si to a zinkuj si doma a to bys vyděl ten hluboký rozpočet... Opravdu přemýšlej. :D
Jé díky hoši, kolik se tu vás nachytalo. 4? 5? :D
Mě omlouvá, že jsem ten pojem tak důkladně neznal, to vy jste se s Tím tady oháněli. :D
TO JE POCIT....Jako když Jeníček veme ježibabě její vlastní lopatu a rovnou ji hodí s tou její lopatou do pece tak jako vás...:D
A teď mi ještě potvrdíte, že ten způsob se používal i na Škodu 100 a 110, néé a co takhle na starší modely mě napadá hmm? :D To né, tak to si už fakt nezasloužím díky hoši díky. :D
Ano to je ono průkopnické zinkování prvních fází dnešního pozinku dejme tomu z 60.70.let 20.století...
08.08.2013 | 15:52:08 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Abych pravdu řekl už tě nějak nechápu!..:D takže od zinkování blatníku u Škody 100 jsme se dostali k tomu že taková Škoda 120 měla vlastně díky fosfátové lázni celopozink?? to snad ne?
08.08.2013 | 17:15:50 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Představa v tý době žít, co by se tak člověku líbilo, auto co je šopované zinkem(fakt poctivé zinkování), nebo fosfátované tedy nějaká náhražka(takže raději tajuplnou super techniku se super neznámým materiálem)? Jasně, jak jinak bo to fosfátování je chuďounká vrstvička(zinku v mikro nic milimertrech), teď tomu dávají milimetry, ale je to stejně ochuzení pravého zinku. Se mrkni do muzea co tehdy jezdilo před komančema, plech tloušťka tak na 3 auta, chrom a následně zinek viditelný a rozpoznatelný okem. S tím fosfátováním jsi přišel první Ty, tak se ptej sám sebe. :D
Já jsem psal pouze o blatnících na Škodě 110l. :D
To slovo slyším prvně až tady a vůbec jsem se o tom neučil a teď když to všude čtu, tak fosfátování znamená, že když Tím projde auto, tak je to jasný celopozink a myslíš si, že před 50lety používali jinou lázeň než ze Zinku? :D Ne určitě ne, bylo nutné sehnat něco levnějšího než pochromování, a jen Zinek odpovídá nižší ceně, výrobním a zároveň ekologickým nákladům zdroj je zaručeně stejný, a přidej k tomu i vylepšenou německou elektriku, design, kde nezatýká za dveře, pod blatníky a světla a máš z toho auto, co nekoroduje. :D
Mimochodem, snažíš se udat datum vzniku pozinku, ale děláš to marně, to není jako Bible a bůh stvořil čili dal do vínku Škodě Zinek 1.1.1996 nebo jak. Prostě to předcházelo nějakému vývoji, evoluce, a následně pokračuje vylepšování, spíše přizpůsobování, třeba další příjde na řadu plast a taky hliník Mercedes a BMW už si s tím dávno hrajou. )
08.08.2013 | 20:37:19 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Chlape bídná ,tobě už nikdo nepomůže,dopiš své nesmysly ve zkrácené verzi a pomalu se vytrať. Na těchto stránkách jsi opravdu jen pro pobavení.I to časem omrzí a pak to obtěžuje.Ani se nedivím že jsi to ještě nepochopil,jsi ukostřen někde jinde.
08.08.2013 | 21:01:54 | | 88.100.179.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
To vidím spíš na hodně velký bludný proudy a spíš by potřeboval pořádně uzemnit,myšleno zeměním :-)
08.08.2013 | 22:40:58 | Jirka | 93.99.128.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Nechtěl jsem se k tomu už vracet! ale pokud bereš že Škoda 120 je teoreticky celá pozinkovaná tak už není o čem debatovat:)
Asi si pleteš aktivní zinkování s něčím co ve výsledku nelze ani nazvat oficiálně zinkování.
Vidím že na realitu a zkušenosti lidí nějak nedáš a raději bádáš pravdu v tom co se kde píše! přitom se stačí občas jen zeptat někoho kdo s tím má zkušenost.
Zbytečně za vším hledáš nějakou druhou pravdu a domýšlíš si jak to mohlo a nemohlo být.Myslím že by jsi se měl zabývat konspirační teorií:D.Osobně raději budu věřit 15 lidem :D co ty auta měli nebo mají než jednomu co o tom může jen bádat ale na 100% to nemá potvrzené:)Nic proti:) ale mít tvoje myšlení o všem tak bádat tak mě asi praskne hlava!
Jinak přeji pěkný zbytek dne i za kolegy kteří se nad tím zinkováním Škodovek celkem pobavili:)
09.08.2013 | 12:07:34 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Tak s Tebou se dá kecat aspoň tak fajn, řeknu Ti přelom, kvůli tobě jsem to našel. Ostatní jsou burani a nechápou nic...
Vše začlo v roce 1965. Což znamená, skončilo šopovaní a začlo fosfátování. A taky Ti povím jedno přísloví není pozink jako pozink. :D
A ten tzv. pozink, který se dělal i na tý 120l byl na takové úrovni, že jak se říká zmizel hned co ho tam dali a mohl se časem spojit s tím lakem. :D
Fosfátování jak ho známe na Škodovce v Kvasinách začli provádět už od roku 1965, ale teď nanášejí širší vrstvy přidávají speciální fáze navíc vylepšují atd. atd o tom se trošku pročtu. Prostě průlom začal v tom roce. Je to vaše zásluha, že jste na to sami přišli. Jen jste vůbec neměli sebemenší páru o co go. :D Já jsem věděl, že to auto musí mít ochranu. Není možné, natíral z vás někdo aspoň ten plot, víte jak rychle reznou plechové díly, které jsou tvarované a vystavené dešti? Elektrika působí z 50%(myšleno zdvojnásobuje sílu účinků), ale hlavní zásluhu má přeci samotný vzduch. :D
Zinek nás provází už od středověku, čemu se teda divíte, vadí vám, že ten Zinek tam je nebo není? nebo že tam nemáte plast, nebo chrom fakt to nechápu co vás žere. :D
09.08.2013 | 14:23:53 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Nebo víš co, najdi si to a pohoda, hledání Ti jde, akurát si to dát do kupy. Žádná konspirační teorie, je to pouze praxe a dedukce.
Di se projet ven, veškeré plechové díly vystavené venkovním vlivům jsou pozinkované, značky, svodidla, bilboardy, no prostě mraky, případně se barví zinkovou barvou.
Veškeré železné prvky, které rychle korodují, vystavené elektrice jsou také pozinkované.
Stavebnictví, kam se podíváš je pozink, ano Vašku, už mám i mozek pozinkovaný, stejně jak okapy, Okenní parapety, atd. Všude je Zinek. Ale hlavně, že Ty Škůdky mají Fosfát(třeba v průmyslu užíván jako čistící prostředek) fosforečnan(fosfor užíván jako chemická zbraň) nebo jiné prvky, které vás asi tak napadnou ještě a hlavně, aby to nebylo něco vesmírného třeba z meteoritu... :D
09.08.2013 | 15:46:02 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Takže když to shrneme tak toho zinku je tam asi tolik že se nehodí o tom vůbec zmiňovat:)(Jakoby tam ani nebyl)
Tím pádem se to dá brát jakoby tam vůbec nebyl! proto to ani oficiálně není bráno za pozinkování.
A s tím rokem 1996 jsem měl na mysli příchod Octavie která už měla mimo fosfátování s minimem zinku již běžně pozinkované části karoserie jak je tomu dnes.
A v tom to vězí pro mě důležitý výsledek tebe baví zkoumat detaily:D jak a co vzniklo.
Takže fosfátování jenž proběhlo v 70.letech se prostě nedá brát s dnešními i tenkrát běžně pozinkovanými materiály ve výsledku za tu stejnou věc.I přesto že přitom fosfátování tam byla určitá část zinku ale výsledek byl dá se říct skoro opačný:D..tím pádem nelze nazvat jak jsi zmínil Škodu 120 celopozinkem!
Takže ve výsledku i při snaze zabránit korozi přidáním zinku tam ani vlastně nebyl!což je dle mě ten základ a to nejdůležitější.
Takže kdo bude tvrdit že škoda 120 má pozinkovanou karoserii tak lže! protože zinek zmizel než se auto zaparkovalo na parkoviště před výrobní halou tak snad už si v tom budeme trochu rozumět.Mimo jiné všichni víme jak tyto auta hnila a ještě Felicie procházeli pouze taky lázní jak tomu bylo u 120.Proto se mě celou dobu zdá divné aby těm starým stovkám dodatečně zinkovali části karoserie a pak s tím na min.30 let přestali.Jinak k tomuto už můj názor znáš :)
09.08.2013 | 16:42:20 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Když to shrneme, tak vůbec netuším jaký materiál je teď používán. Povrch už tedy máme je to Pozink a byl tu odjakživa. Ale pozink už v 21. století asi nesjpíše bude ubývat. Pravděpodobně ta karoserie bude nějaká slitina spojená také s hliníkem. Karoserie hliníku je osvědčená, ale cenově náročnější, ale kdo ví odkud berou teď hliník.
Železná Ruda díky malému přísunu z Ruska v evropě už prakticky není, všechna ta ocel, kterou získáváme je xkrát recyklovaná, to bude už tak smíchaná, že v tom plechu budou všechny možné složky bez nutných úprav, na které už nikdy nepříjdem pomocí internetu, leda, pokud si nedáš vzorek karoserie do Laboratoře. :D
Plech je jiný, je měkký, nedrží zpětně tvar při stlačení, je jiný a je tenčí, místo aby zkorodoval, tak spíše časem a stářím uhnije, doslova změkne, takže zaručeně, takové auta se nedají použít na muzejní exponáty, protože impregnace, či jiná konzervace tomu kovu ještě přitíží. :D
Zinek už ani díky tomu nemusí být tak důležitý a pozink vozidlo už je teď spíš taková symbolika nekorodovaných aut. :D
09.08.2013 | 17:47:06 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Navíc máš několik druhů těchto lázní! Ale o jakou šlo tenkrát můžeme jen spekulovat.
Protože máš zinečnaté fosfátování kde je barva tmavě šedá až černá!Dále železnaté fosfátování kde je barva namodralá,šedá nebo světle šedá.
A pak třeba tříkationtové které se využívá dnes při výrobě aut jedná se o dá se říct nejkvalitnější ochranu proti korozi.
Tak či tak i kdyby to tenkrát mělo něco společného se zinkem tak od běžně pozinkovaného materiálu to mělo hodně daleko.Tudíž se to nedá brát ani za nějaký pozink.
08.08.2013 | 15:52:43 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Svlastiku, Tvé "výplody choré mysli" nemá smysl komentovat. Zde je dobové video z výrobní linky Š120 :www.youtube.com/watch?v=Y9ITyKpIvUA kde je tam fáze zinkování, jak říkáš "výměnných dílů"? NIKDE!!! Stovečky a tisícovky se vyráběli obdobně. Fosfátování je povrchová úprava kovů, kdy na jejich povrchu vznikají nerozpustné fosforečnany. Fosfátováním lze upravovat i zinkované, nebo hliníkové povrchy, ale FOSFÁTOVÁNÍ A ZINKOVÁNÍ, JSOU DVĚ RŮZNÉ VĚCI!!! blbe. HOWGH!
07.08.2013 | 11:18:41 | Kolemjdoucí. | 188.175.53.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Na to ti Einstein nejspíše odpoví, "že se celou dobu baví o š100 a 110, né o postkomunistické :-) 120-ce a už to tady vysvětloval mnohokrát a už ho to vážně nebaví,to pořád dokola říkat.....":-), no a nakonec přidá nějako perlu z jiného doudku, třeba že takové Audi má dobrý pohon 4x4, ale okopírovalo ho z žigula, ať se je o čem bavit.
07.08.2013 | 11:34:33 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Ještě nedávno jste blbovi přikyvovali a ze mě dělali hlupáka. Říkal jsem vám, že je to blázen. Těší mě, že jste na to přišli taky.
07.08.2013 | 16:26:29 | | 89.102.162.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Kdo a kde ?
07.08.2013 | 17:40:45 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Vy jste Stando oba naprosto stený exoti.
07.08.2013 | 21:48:49 | Jirka | 93.99.128.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Stando, z Teba nikto nemusí robiť hlupáka.
07.08.2013 | 23:58:02 | ľuboš | 85.237.227.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Ještě napiš že to opakuješ podruhé pro ty dubové hlavy že Š 1OO byl pozink,olej jen Český,pro moskala olej jen Ruský a pak šupky spinkat
na odělení psich. léčebny a zítra jedem znova, ať se zasmějem.
07.08.2013 | 21:42:19 | | 88.100.179.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Hlupáci jste vy, kdo s tím idiotem a debilem tady polemizujete dva dny o hov.ě. Já jsem včas zjistil, co je zač, a je pod moji úroveň s ním ztrácet čas. Ty Jirko, mě nenávidíš z principu, protože jsem si dovolil pochválit své kolíně, se kterým nemám za 7 roků dennodenního ježdění jediný problém, a ty Luboši jsi pako, který zareaguje na moji IP adresu vždy když se objeví, bez ohledu na to, co napíšu. Tak si tady diskutujte s idiotem o pozinkovaných moskvičích, šádovkách a trabantech, protože vrána k vráně sedá a blbý blbého si hledá.
08.08.2013 | 20:37:39 | | 89.102.162.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
:)), trafená hus zagágala.
08.08.2013 | 22:33:34 | ľuboš | 85.237.227.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
A ještě Ti ty kolumbe popíšu přesně jak se natírá pozinkovaný náhradní díl abys věděl pro příště. :D
Kupovaný originál pozinkovaný díl nejprve odmastíš, přejedeš 600vodním smirkem, pak jej přelakuješ základovkou(červenou). Opět přejedeš vodním smírkem 800, a přestříkáš plničem a nakonec přejedeš už jen 1000 vodním smirkem a přestříkáš konečnou barvou tedy levnějším akrylem, který byl samozřejmě všude k dostání. Jednoduché, takto ta barva slízala až po x letech právě na tu základovku, která samozřejmě držela furt.
To je asi důvod proč nebyl zájem o originál pozink díly a poláci se toho ujali jako bohatýři a prodávali neopracovaný nepozinkovaný polotovar, který stačil jen přestříkat. :D
Vídal jsem spoustu Škodovek 100 i 110l po 15 letech provozu a blatníky prahy jako nové koroze minimální. Co měla slabinu tak jako všechny auta se zadním náhonem krom Mercedesů(světe div se Mercedes pozink nebyl a taky to nepotřeboval) a to podlaha a vše s tím spojené bohužel, jinak zvenčí to byly jako netknuté autíčka. Už v tý době Škody 105 a 120 orezlé na různých místech.
Zkuste si pořídit auto se zadním náhonem bez slušného celopozinku hlavně podlahy a máte po srandě.
V příštím díle možná zjistíte, jak se lakuje bakelit a plast... :D
07.08.2013 | 06:40:39 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Kefalín (svlastik) a čo vy si predstavujete pod takým pojmom "postkomunistické" ?
09.08.2013 | 12:42:41 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Splet jsem si pojem postkomunismus. Měl jsem dojem, že post není slovo po, ale pouze poslední fáze komunismu, která se nazývala normalizace. To jsem měl na mysli.
09.08.2013 | 13:42:36 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Svlastiku, u Teba sa úplne bežne pletú dojmy s pojmami.
Dnes sme v postkomunistickej dobe. A kedže už nevládzem niekedy čítať, tak iba pre Tvoje info: PSA začal pozinkovávať karosérie niekedy v 1985 roku..., medzi prvými výrobcami.
Skoda to teda rozhodne nezačala skôr....
09.08.2013 | 18:45:57 | ľuboš | 85.237.227.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Ale to souhlasí. :D A ohledně pojmů a dojmů já narozdíl od ostatních se opravím a uznám chybu, ne jak tady pár řekněme borců, kteří se chovaj spíše jak šašci. :D
Fosfátování NENÍ ZINKOVÁNÍ i když se to máčí v Zinku. Patří to mezi strojní metody LAKOVÁNÍ.
Proto jsem psal "strojní metoda". člověk si takhle může fosfátovat pro mě za mě třeba bakelit a pozink to určitě nebude. :D
Dále tu pár borců shlédlo 6 minutový dokument na youtube a už si myslí, že ví všechno. Ale z čeho je ta karoserie to je ani nenapadne. Z čeho jsou jednotlivé díly, plech nebo pozink, vždyť je to přeci MONTOVNA z dovážených dílů a né samotná VÝROBNA karoserií a dílů.
Jinak kvalita plechů, stojím si za tím, že kvalita je teď horší, dělá se z odpadů živočišné železné rudy, tedy recyklované. Představ si takovou situaci. Zdědíš kůlnu a v něm auto, vrak, máš chuť z něj udělat veterána, tak první kastle, vemeš do ruky flexu drátěný kartáč a koupíš plech a pak zavařuješ.
No a představ si tak za 50 let stejnou situaci. Co udělá týpek s dnešním modelem, no veme tak maximálně do ruky chemické rozpouštědla, tmel, silikon a může lepit, letovat, laminovat. :D Prostě kastle kolem dokola "opatlaná". Nebo se na to vyprdnout a koupit si přes net repliku od Číňana a historická hodnota vozu - NULA. :D
10.08.2013 | 07:37:09 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
"dělá se z odpadů živočišné železné rudy" co příspěvek to perla :-) Odhaduji IQ na -10.
10.08.2013 | 07:47:22 | Vašek | 109.80.159.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Vašku Ty mě s prominutím ale opravdu začínáš štvát, všechno co jsi vytáhl za výroky, byly skutečné, ale zkrácené či s velmi malou tolerancí vychýlené. Jen a jen kvůli tobě tady jede tady tak dlouhá diskuze, chápeš to?
Nehodlám Ti vysvětlovat každé slovo, protože všude, cos vytáhl je vesměs plus mínus pravda nebo zkrácená věta.
Příště už přestaň psát takový poznámky alá, zase tu zasíráš diskuzi.
Vypadá to, že když začnu něco psát a nejsi schopen z toho něco vytáhnout, je to pro Tebe zasírání, a když najdeš něco co malilinko nesedí, okamžitě se toho chytíš jak tonoucí se stébla.
ALE MÁŠ TO UŽ MARNÝ! Na tebe už s prominutím ode dneška KAŠLU!
Mimochodem mezi náma skore 3:1! To už nedoženeš, KONEC ZÁPASU!
10.08.2013 | 09:25:59 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bezpečnost
Po ránu se tak rozblebtat,slušný výkon.
10.08.2013 | 09:53:57 | | 88.100.179.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Netuším kde jsi vzal že tyto auta měla pozinkovanou karoserii?:)
Pokud vím tak nějak aktivní antikorozní ochrana v podobě pozinkování se začala používat někdy v 80-90.letech! a to převážně u Francouzských aut.Například taková Felicie nemá žádný pozink a když tak jen nějakých částí a to ještě blbě!protože auto co má pozinkovanou karoserii nehnije jako vozy co ty jsi vyjmenoval!:)
Nespletl jsi si to náhodu s jakoby antikorozní ochrannou jenž se nazývá katoforéze? i když to je spíše o kvalitě laku ale samozřejmě s korozí a povrchem plechu to má taky co dělat.
Navíc až někdy od roku 1996 se s tím začalo ve velkém a začali to používat skoro všechny automobilky! snad jako první Škodovka to měla prvé Octavia.Navíc takové BMW či AUDI s tím začali až v roce 1990 to samé Citroen,PEUGEOT,RENAULT, OPEL někdy až od roku 1999 v případě Vectry. Ještě i první Fabie neměla pozinkovanou karoserii tak nevím kde jsi vzal takové informace??
06.08.2013 | 13:38:17 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Tak to prr. Měl jsem Audi 80 coupé ze 70.let ,ta měla celopozink. A vím to, rok mi ležela rozebraná kastle na hlíně a ani ťuk.
06.08.2013 | 13:46:44 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Tak to je třeba i možné:)ale velkém ze s tím začalo až někdy od 90.let.Ale určitě se to netýkalo výrobků jenž vznikli za železnou oponou,navíc záleželo na třídě a typu auta konkrétní značky.
06.08.2013 | 13:57:37 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Jinak opět francouzské auta, to je špatný pojem, je nutno brát v potaz pouze Peugeot a Citroen, opět jsi přidal Renaulta, tak to prr, ten celopozink nebyl, dokonce i v 2008 řeší tím, že má na některých modelech bakelitové blatníky, takže o tom pozinku a Renault ani nemusíš pomyslet.
A kolikrát jsem viděl tak zrezlé až děs, jednou jsem na vlastní oči viděl havárku a při nárazu Renaultu zezadu upadla náprava, tak moc měl zrezlou podlahu. Laguny taky neřeš, není to celopozink a pozinkovanými výměnnými díly natolik šetří, že je nahrazuje bakelitovými plastovými.
06.08.2013 | 21:15:44 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
V roce 1989 mělo Clio a R19 některé části už pozinkované! Klidně ti k těmto dvou autům oskenuji foto a popis z manuálu pokud je ještě někde najdu.Kde jsou zaznamenány části kde došlo na pozinkování.
Další byl Renault Safrane v roce 1996 a dalších už nevím..A o novějších Renaultech už vůbec ne:)Ono celopozink nebyl ani u BMW 5,6,7 v letech 200-2003.Zinkovaná byla pouze nosná část a zbytek byl hliník.
Jinak k tomu BMW taková E36 v letech 1996-1998 už měla pozinkovanou kapotu kufr i blatníky.Dokonce i některé modely E30 měli v pozinku blatníky!Tyto informace beru s origo.prospektů či manuálů nebo od lidí co tyto auta vlastnila pokud by tě to tedy zajímalo:)
07.08.2013 | 01:44:44 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
A teď mi tu vykládej o tom, co je pozink auto a co není, tady si páni myslí, že pozink je jen celopozink.
A co Ty? říkáš autu pozink, když má jen výměnné díly nebo ne?
Protože pozink díly byly standartem už hezkou dobu, teda krom Škody 120, Favorita a prvních Felicii, japonců, atd...
Jinak celopozink u BMW 5 už byl od roku 1998 E39, němci to tak psali. E32 a E38 sedmička byla taky celopozink podle němců, ale všechny tyto auta rezli tak jako tak. Máš v tom guláš...
07.08.2013 | 05:18:22 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Já v tom zmatek nemám:)Celou dobu se snažím jen říct že prostě nevěřím tomu že starý Škodovky mají pozinkovanou karoserii nebo i jakýkoliv díl.Proč by to na 100 a 1000MB daly a pak se na to vykašlali??
BMW E38 byl celopozink ta taky tak nehnila!U E39 jsem nejsem celopozinkem až tak jistý protože mě bylo řečeno člověkem co se živí opravou skládáním AUDI a BMW že E39 byla v celopozinku až ke konci výroby tudíž až poslední modely.
Jinak BMW 5 co jsem vyjmenoval je model E60 kde celopozink už nebyl jak píše samo BMW:)
07.08.2013 | 12:55:39 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Mám pro tebe pár informací:)
Optal jsem se v práci starší generace jenž kdysi tyto auta vlastnila.A když jsem se jich na to zeptal tak se mě čtyři lidi vysmáli:DD jak mě tohle vůbec napadlo.A dva z nich si nechali tenkrát díly pozinkovat jak už je tu zmíněno asi za flašku rumu!Celkem jsem se dozvěděl 7 výsměvných odpovědí od lidí kterým tyto vozy sloužili několik let! A jako další jistotu jsem si tohle zjistil na Škodováckém foru kde se opět vysmáli:DDD že s něčím takovým jsem přišel.Tak by mě tedy zajímalo kde jsi došel na to že tyto auta měla pozinkované blatníky atd?? asi znám odpověď! pozinkované blatníky apod.bylo možné sehnat v případě zakoupení náhradního dílu!ale nikoliv že by se to vyrábělo přímo ve fabrice.Takže pokud jsi narazil na tento vůz s pozinkovaným blatníkem tak se jednalo na 100% o vyměnění neoriginální díl! Protože když to shrnu tak takových 11 lidí mě za dnešek potvrdilo že to je blbost a každý z nich to auto vlastnil minimálně 10 až 15 let! Tak bych řekl že jsem měl od začátku pravdu a "ne" jen já!:)
07.08.2013 | 15:28:10 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Tak si říkej co chceš, nevím proč bych lhal.
Asi tak každý okres má zinkovnu, kde mu originál díl pozinkují za flašku rumu. Zvláště, když originál nepozink díl stojí dejme tomu teď litr, a pozink originál stojí něco přes tři litry.
A tehdy kdyby to fakt chtěl někdo zaplatit, to za komančů byly sakra vzácné kovy. Kdyby byla ta možnost, proč se tedy nezinkovalo všechno, kastle, za pár šupů.
A jooo už jsem na to přišel. V 90. letech v celé východní komunistické evropě došel zinek, protože si borci z česka zinkovali díly na svých ojetých střepech za x flašek rumu, ve fabrikách se chlastalo a výrobci nemohli přijít na to, kde to mizí, protože byl všude bordel, všechno se rozkrádalo všechno se dalo falšovat. :D Takže dostali jen na příděl a museli šetřit. Tak se rozhodli, že celá východní komunistická evropa přestane se zinkováním blatníků, protože jednoduše bylo ho málo a to i včetně ruska a jejich žigulíků, protože Ty v 70.letech pozink blatníky taky měli tak jako Volha, tento Moskvič a další spousty vozů. :D
Všem lidem nakecali, že pozink neexistuje, že je to imperialistická fáma ze západního bloku, ale v čechách se zinkovalo mezi lidmi na co se přišlo. Ale pořád mi vrtá hlavou proč si lidi zinkovali jen blatníky(chápu, šroubují se) a prahy(nechápu, navařují se a pozink se taky blbě navařuje), proč né třeba masky, kapoty, kufry, dveře, tak jak to měli třeba jiné zahraniční luxusní auta, když už byla ta možnost. Sice to vypadalo jako okap, ale pořád lepší než zrezavělá 10letá investice do auta.
1000MB pouze blatníky následně 100 a 110 měla blatníky a prahy. :D
Já osobně doufal, že 105 a 120 bude mít také krom blatníků a prahů navíc ještě třeba kapoty, prostě kupředu né krok zpět, ale místo toho přišli na jiný výrobní proces úplně best a to fosfátování(mezi náma vsadím se, že to bylo "zinkování", ale v nanovrstvě protože toho Zinku bylo fest málo, tak využili jednu lázeň na celou půlroční výrobu. :D Ale to byl spíš takový jako prd před lakem. :D) Joo vývoj, měli se na to vykašlat a zinkovat jen ty přední blatníky jako vždy a poctivě. :D
I když Škodule 120 vydržela dost víc než Fačko, 110 jsem nepoznal totál zrezlou, zvenčí to bylo hezký, ty prostě rezly zespod. Ale 110Rka vymizely brutálně rychle, takže nevím, jestli jen že jich bylo celkově málo v oběhu. Spíše se přikláním k tomu, že Škodule 120 byla klasicky z hrubých plechů.:D
08.08.2013 | 10:45:08 | svlastik | 82.117.130.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Netvrdím že úmyslně lžeš! možná máš jen špatné informace:) Asi bych tuto debatu ukončil protože k pravdě se nedopátráme.
Já osobně to nevím u výroby jsem nebyl a to auto jsem taky neměl.Jen mě 7 majitelů těchto vozů tvrdí že to v pozinku nemělo nic!a dalších pět lidí mě to psalo na netu na škodováckém foru! opět majitelé škodovek:)
Což máme 12 lidí plus pár dalších tady na recenzích což je asi už tak 15 proti jednomu a když k tomu připojím vlastní pocit tak mě nic nenaznačuje že by to mělo být jak říkáš:)Vzhledem k tomu že mě o tom informovali chlapy co v 70-80 letech jim bylo sotva třicet mě nějak ubezpečuje více než od někoho kdo v té době byl asi dítě nebo se ještě ani nenarodil:) i takový člověk co v té době žil může tvrdit blbost ovšem že by to tvrdilo tolik lidí?..:DD Znám spoustu lidí co se co se narodili někdy v 70.leetch a dneska vypráví příběhy jak to za toho min.režimu bylo co se muselo a nemuselo dělat! jak se co dalo sehnat přitom kecá kraviny protože v té době kdy někdo něco dělal tak ten člověk ještě tahal kačera po dvorku:D a o ničem nevěděl!jen se to vše dozvídal někde od někoho z řečí a po letech si to ještě zkreslil.Proto raději dám na slovo v takových případech tomu kdo o tom může mluvit:) A navíc pochybuji že ti bude dneska přes 60.let..:DDD.Ono na Škodu 100 se tenkrát dala sehnat i laminátová kapota apod.srandy jen musel mít člověk štěstí a známosti.
08.08.2013 | 12:21:11 | | 78.45.38.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Dále BMW od 1990 holý nesmysl. :D Ten zdroj odkud to bereš, naprosto vypusť z hlavy, opět v tom roce u všech řad max. tak přední blatníky a pozink výztuhy. :D Fakt rezlo to až děs. To není pozink a jestli to Ti němci myslí vážně, tak by se nad sebou měli zamyslet pokud nepočítaj jeden jediný model ze všech...
Podle řady, trojkový dostal nějaké díly pozinku až od 96, ale celý nebyl, střecha mu zůstala a dalších pár dílů včetně nosné konstrukce. Starší auta rezly na počkání a to šíleně. E46 už s pozinkem si může tykat, ale nejsem si jist jak moc. Pětkový vůbec E34,E39 rezne takže pozink na vyliž, navíc novější modely mají spíš blíže k hliníku to víte čína. :D Dále netuším. Nezajímám se přesně, sedmičkový obyčejně nekorodoval, ale E32 a E38 pozink sedmičková řada, no korodovalo to celopozink stejný, ale držel se koroze minimální, však o sedmičku se staralo víc no...
Ohledně Opelu tak tomu taky moc nevěřím, rezaví mu to, jak lemy dveří, tak i blatníky jako obyčejně. :D
A ta Fábie, to je nějaký taky výmysl, ta byla celopozink odjakživa.
06.08.2013 | 22:03:26 | svlastik | 46.47.170.* Reagovat
RE: Hlavní je bespečnost
Nechceš srovnávat Volvo nebo Mercedes a moskala, že ne? Že si děláš (_!_) ? Západní auta měla programované deformační zóny - to nemá co dělat s tím , kde je motor, pokud byl vpředu, byl uchycen tak, aby se v případě nárazu hrnul pod auto, ne řidiči na klín, ostatně dělá se to tak dodnes. protože masa motoru je v zásadě nestlačitelná, logicky se u leninových saní po nárazu hrne rovnou na řidičovy nohy - nazdar.
06.08.2013 | 09:11:44 | Vašek | 82.142.100.* Reagovat
super voz
bolo to moje prve auto a nedal by som ho za nic na svete. nalozil som 500kilo zeleza a dalo to asi 20 metrov odpich na spatecku. zral tak 6,5 litra na 100. akurat ma trapily brzdy
03.08.2013 | 21:29:54 | mino | 188.167.217.* Reagovat
RE: super voz
Tak s tou spotřebou jste se trochu sekl ne?:) Běžně se s tím nikdy nikdo nedostal ani pod 9 litrů.
Už při plné náloži kolem té 100-120Km/h to bralo 12-15 litrů! a to jako nový vůz.Taková cesta při rychlosti kolem 100-110Km/h přišla v průměru na 13-15 litrů!do stovky se člověk vešel do těch 9-10 litrů.
03.08.2013 | 22:14:36 | | 78.45.38.* Reagovat
mam dojem ze v tych casoch sa hovorilo ze motor 1500 je od peugeota no neviem co je na tom pravdy viem vsak ze v meste bral tak 12-13 litrikov na 100 teraz mam clio 1.2 v meste do 7 vonku 5,5 az 6
13.01.2009 | 10:40:52 | wlodek Reagovat
na tu dobu to nebyly až tak špatne vozy ale to bude nejspiše tim že to mělo jen rusky nazev moskvitch jinak to byl opel když rusaci za valky ukradli celou vyrobni linku a odvezli do ruska!!!
12.01.2009 | 20:23:10 | Jarda Reagovat
Bláblá blá
Recenze pěkná, i moji rodiče měli Moskviče, ale to s tou dpotřebou 10l žere 90% nových aut, to je opravdu kravina. K popukání.....
12.01.2009 | 19:19:33 | Kája Reagovat
nazdar jasin som rad ze porovnavas svoju lagunu 3.0 24v 140kw s tymto deduskom spametaj sa my co sledujeme recenzie uz vieme ze laguna 3.0 24v 140kw je najlepsie auto ata tvoja je este o kustik lepsia az je najnajlepsia
12.01.2009 | 18:15:23 | wlodek Reagovat
caute jazdil som s tym tatosom coby zo sluzobnym vozom v 81 roku bolo to celkom fajn len to trochu viac zralo z caluneni postupne vypadavali rozne samorezky raz asi po 30000 km mi odisli brzdy tak pozor na hrubku oblozenia rucna samozrejme nefungovala od nova inokedy mi nesiel jeden valec zistil som ktory ale sviecka nesla vytocit tak som zdemontoval hlavu a zistil ze ta sviecka je tam poriadne nabita tak som vymenil hlavu valcov vtedy to nebol problem imac v zime na letnych gumach to bola sranda do popuku niekedy sa ani nedalo ist rovno drzim palce
12.01.2009 | 17:55:52 | wlodek Reagovat
sergei
neviem čo maš proti tým autam, je pravda,že neboli dokonale ale za tie prachy si dostal velmi slušne auto, mal okopírovaný motor BMW M10B15 zabalený do karoserie amerických tvarou, čo sa tyka spolahlivosti bola typu ak si nevšimaš nejake detaily tak vydrží skutočne vela, ako chceš inač vysvetlit tie uspechy v rallye maratonoch kde sa mu klanali najlepšie auta svojej doby mercedes, bmw, či dokonca porsche možno tomu neverite ale je to skutočne tak
19.12.2008 | 21:00:47 | petko Reagovat
neserte ama
hosi chdte do pice aj s Moskvicom
24.09.2008 | 12:33:51 | Reagovat
ti ford79
,,10l/100km,to je dnes průměrná spotřeba skoro 90% všech nových vozů v naší republice"... Kde jsi na to přišel???To žere má laguna 3,0 24V 140 kW, i dvoulitr má průměr kolem 8 litrů a jízdíma vlastnostma se to nedí srovnat
06.12.2007 | 16:51:35 | jašin Reagovat
Nikdy nezapomenu
Nevím, zda tento příspěvek ještě někdo přečte, ale přesto: Nový Moskvič 412 jsem kupoval v r. 1972, asi za 10 let, než jsem jej vyměnil za žigulíka, jsem na něm najezdil přes 110 000 km. V horském prostředí Jeseníků jsem se na něm vyučil včetně jezdění. Pokud jsem nemusel, do servisu jsem nejezdil a údržbu jsem si dělal sám. Nesmírně mě to jako člena AMK bavilo. Motor byl na tehdejší dobu vynikající. Na soutěži (tehdy byly EKORALLYE velmi populární) jsem dosáhl v podhorských podmínkách průměrné spotřeby 5,9 l/100 km. V běžné praxi jsem jezdil mezi 7-8 litry. A nikterak loudavě. Chtělo to ovšem přesné seřízení předstihu a úhlu sepnutí kontaktů včetně lehké nohy. Měl jsem na to jednoduchý postup (Svět motorů a jeho seriály), nic obtížného. Topení super, naprosto bezkonkurenční. Na měkké pérování si rychle zvyknete. Na dovolené s malými dětmi na Balt a k Balatonu (kam taky jinam) to auto nemělo chybu. (Mělo výbornou lůžkovou úpravu !) V zimě na sníh + řetězy - opět bezproblémové. Největší slabinou byly podle mně svislé kulové čepy na přední nápravě. Nesly příliš velkou váhu a rychle v nich odcházela silonová pouzdra. Těch jsem opravdu vyměnil dost. Jinak si nevzpomínám, že bych s tím autem měl nějaký vážný problém. Pojistky - vzpomínáte ? Z kousku pertinaxu se odmotal kousek odporového drátku, vsadil mezi kontakty a jelo se dál... Dodnes na toto auto nezapomenu a v dobrém na něj vzpomínám. Nenechám ne něj dopustit.
06.12.2007 | 14:01:21 | Pavel Reagovat
legenda
Moskvič 412 combi s motorem 1500cc sloužil poctivě mému otci od 1979-do 1990 v původním stavu a originálním motorem z výroby.V 1990 zakoupil opět 412 z bývaleho DDR,udělal tzv. přestavbu a vůz sloužil dalších 6 let.Nebýt toho,že nikdo nedokázal kvalitně a dobře přebrousit hlavu motoru,troufám si tvrdit,že by 412 jezdila a sloužila do dnes mě nebo mému otci.Který vůz dnes při slabším akumulátoru můžete natočit klikou nebo si nastavit dobíjení na alternátoru.No a spotřeba?10l/100km,to je dnes průměrná spotřeba skoro 90% všech nových vozů v naší republice.Je mi 28 let a kdyby je v Rusku dál vyráběli,klidně bych ho koupil
21.01.2007 | 16:50:01 | FORD79 Reagovat
moskvič 1500
nedá mi nenapísať pár viet. Mal som v živote mnoho áut, starých i nových, ale Moskvič 1500 (posledný model-žigulovič) patril medzi tie najlepšie. Nechal som si vygenerálkovať motor - išiel ako hodinky, dynamika super!Jazdné vlasnosti nemal najlepšie, ale rozhodne čitatelnejšie, ako Lada. Proste-treba to zvládnuť. Niekto na to má, iný nie....
20.01.2007 | 16:32:20 | Reagovat
Měl jsem 408 i 412-bylo to strašný, ale jako mladej kluk jsem chtěl auto a peněz nebylo.Opravy? To nešlo ani seřídit-absolutní necitlivost na předstih , hladinu v karbecu.Zajímavé bylo , že úspornou jízdou Třebíč Písek jsem měl spotřebu 8,8 a když jsem jel prasácky Třebíč Prostějov tak to bralo 7,7-tehdy se to dalo, provoz nebyl jak dnes a věřte nevěřte po dálnici jsem jel chvílemi 130-teď po dvaceti letech mi z toho jde mráz po zádech.Tohle fakt už na silnice nepatří.Naštěstí to tak rezavělo , že už jsou přeměněny v rašelinu.Doufám.
30.05.2006 | 20:01:46 | Milan Reagovat
Povrchní dojmy
Měl jsem M412 od r.1978,najel 290.000km,vše bylo originál,vůz mél jen běžné provozní závady,nikdy nikdd mne nenechal. Asi neumíte měřit spotřebu, M byl velmi citlivý na lehkou nohu,já se naučil na něm jezdit ekonomicky. Když se jelo lehce, dalo se jet za 8 i lod 8 ! Do kopce jsem vše sbíral,ostatně ještě v r.1979 byla rychlost neomezená. M jezdil lehce kolem 120, na dálnici jel 150, ba i v servisu říkali "ten pobije polského Fiata,jde 160. V 70. a 80.letech Němci se svými Opely VW neměli v kopcj šanci..Motor byla převrtaná 1600 z BMV,potvrzuju to na 120%!
01.09.2011 | 20:49:43 | Jiří Fuchs | 85.161.119.* Reagovat