Autorecenze Ford Focus 1,6 - Spolehlivé, prostorné, úsporné. - hodnocení, spolehlivost, silné a slabé stránky, závady, zkušenosti, komentáře - recenze Ford Focus
 
 

Recenze Ford Focus 1,6 74 kw
“Spolehlivé, prostorné, úsporné.”

Autor recenze: Festr (41 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2007 Typ motoru:1,6 Stav km při koupi:77 000 km Stav km nyní:108 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 4 roky Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 6,3 l/100 km Vloženo: 29. 9. 2020

Hodnocení inzerátu: 5 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.6

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

10
 

Náhradní díly

10
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ne

Silné stránky

Vnitřní prostor
Spolehlivý úsporný motor
Celková spolehlivost všeho

Slabé stránky

Vzhledem k celkovým rozměrům menší zavazadelník

Závady a opravy na autě

Po roce užívání jsme měnili rozvody a vodní pumpu dle předpisu v servisní knížce po 10 letech.
U PP kola menší vůle na nápravě - klepání na nerovnostech.
Po koupi se dělaly nové přední brzdy a výfuk a teď po 4 letech zadní brzdy.
Po celou dobu provozování porucha pouze na zadních reprobednách. Ani okna, ani páčky u volantu, zrcátka, atd, nic. Vše stále funguje bez poruch.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Motor 1,6 74kW (100 koní). Starý, klasický spolehlivý atmosféricky motor. Skvěle táhne už od nějakých 1700 otáček. Mohu porovnat s motorem 1,6 85kw Ti-VCT, který také máme. Ten je v nízkých otáčkách lenivý, až přidušený, ale jde mnohem ochotněji do otáček v polohách nad 4000/min.
Dokázal jsem s tím jet několikrát na delších cestách pod 5L/100km, ale to už byla opravdu jízda na spotřebu s naximálkou 80-90km/h. Běžně není problém se bez větší snahy udržet na delších cestách se spotřebou kolem 5,9L. Když auto naložíte lidmi i zavazadly a pojede kus cesty po dálnici, budete někde na 6,5-6,7L. Ve městě 6,5 - 8,5 podle provozu a ročního období. Krátké převody jsou doslova dělané na jízdu po městě a po okreskách. Na dálnici to moc není. Při 130km/h točí skoro 4000. Už při stovce člověk zoufale hledá šestý převodový stupeň, který podle mě tato motorizace při takto zkrácených převodech oproti první generaci zkrátka měla mít.
Zavazadlový prostor byl pod spodním deklem nesmyslně vystlaný polystyrenovými přihrádkami tak, že dekl byl výškově zároveň s nakládací hranou, ale bylo to úplně zbytečné. 7cm výšky jsem z toho odřízl - i tak tam zůstala plnohodnotná rezerva a místo pro povinnou výbavu - a zavazadelník tím citelně narostl.
Uvnitř prostor pro posádku výborný - vpředu i vzadu, ve výšce ramen i nad hlavami.
Tempomat - skvělá věc. Nikdy jsem ho do té doby neměl a už ho budu vždy chtít.
U nižších výbav jsou sedadla nic moc. Pokud jste v tomto náročnější, hledejte výbavy Ghia a Titanium, kde byly sedadla mnohem lepší. Mnohem výraznější boční vedení a celkově lepší posezení.
Dnes, v roce 2020 seženete krásné zachovalé kusy za cenu do 100000. Jsou v bazarech i za 40-50 tis, ale to budou vybydlené kusy od majitelů, pro které už je auto spotřební zboží-jak to dnes bývá. Říká se, že jim reznou prahy, ale když se dobře staráte, natíráte spodek atd... vidíte na fotografii, jak může vypadat 13 let starý Ford Focus.
Ve své době platil za velmi široký vůz (1840mm) - výrazně širší, než ostatní vozy té třídy a platí to dodnes. Pro představu je jen o 1cm užší, než současné mondeo. Parkování ale není problém. Výhled z auta je skvělý a většinou mají focusy z této doby parkovací senzory. Musíte je ale udržovat čisté, jinak budou pípat, jak se jim zlíbí.
Na to, jak je to velké auto, má spíše podprůměrný zavazadelník. Ten však lze slušně zvětšit, vložíte-li místo plnohodnotné rezervy jen dojezdové kolo a upravíte si vycpávky kolem něj, aby kleslo dno zavazadelníku. Novější modely od 2008 už mívaly většinou jen sadu na opravu pneumatik a stou už měl zavazadelník skoro 400L, což už je na hatchback výborné.
Ačkoliv jsem byl z focusů 1 a 2 vždy nadšen, uvádím v závěru, že bych si od výrobce další vůz nekoupil a to proto, že u třetího focuse se mi nelíbil vzhled, který se v r. 2015 faceliftem změnil na krásné auto, ale skončili s atmosférickými motory.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 5


Komentáře uživatelů k recenzi Ford Focus

Vložit komentář
 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Ford Focus